Громади Київщини виступають за створення Ірпінського району

Громади Київщини виступають за створення Ірпінського району

На редакційну пошту інтернет-видання «Новий формат» потрапив лист від виконувача обов’язків міського голови міста Ірпінь Андрія Літвинова, голови Козинцівської сільської ради Володимира Вигінного, голови Михайлівсько-Рубежівської сільської ради Андрія Помазана, в.о. селищного голови Коцюбинської селищної ради Сергія Даніша та голови Горенської сільської ради Анатолія Драпея до міністра розвитку громад та територій України Олексія Чернишова та до голови Київської обласної державної адміністрації Василя Володіна, де підписанти стверджують, що «посадові особи Бучанської міської ради без погодження з Київською обласною державною адміністрацією лобіюють питання створення Бучанського району замість Ірпінського».

Це при тому, що наявне населення міста Буча становить 36163 чол. станом на 1 березня 2020 року.

В Україні активно обговорюється та вирішується питання щодо реформи районного (субрегіонального) рівня місцевого самоврядування. За розрахунками Міністерства розвитку громад, у результаті укрупнення районів замість 490 чинних мають бути створені 102 – більш спроможних та ефективних.

За планами Кабінету Міністрів України реалізація реформування нового етапу місцевого самоврядування та територіальної організації влади буде відбуватися відповідно критеріїв формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня. Таким чином, адміністративним центром ОСР може бути місто обласного значення, чисельність постійного населення якого становить не менше, ніж 50 тисяч осіб.

На засіданні міжвідомчої робочої групи з підготовки пропозиції щодо адміністративно-територіального устрою базового рівня Київської області було розглянуто напрацювання Київської обласної державної адміністрації та вирішено, що передбачається створення Ірпінського району з центром міста Ірпінь.

«Я зроблю усе можливе, щоб відстояти створення Ірпінського району та не допущу кулуарних рішень. Хочу нагадати, що місто Буча було до 2006 року селищем міського типу, яке підпорядковувалося Ірпінській міській раді. Впродовж 14 років Бучанська міська рада так і не спромоглася створити незалежну громаду та забезпечити її необхідною інфраструктурою. То виникає питання: яким чином таке місто може забезпечити життєдіяльність району?», – заявив виконувач голови міста Ірпінь Андрій Літвинов.

На думку підписантів, створення Ірпінського району – соціально-орієнтоване рішення, яке повинне працювати на задоволення потреб громадян, удосконалювати якість та доступність послуг, а також відсутність необхідності дотувати район для створення об’єктів інфраструктури, які вже існують в місті Ірпінь. Таке рішення дозволить зменшити незручності, пов’язані з наданням соціальних та адміністративних послуг, оскільки інфраструктурні об’єкти у місті є і вони територіально ближче розташовані до громад. На території Ірпінської міської територіальної громади вже успішно працюють державні та комунальні установи і не потребують фінансових витрат. Крім того, місто Ірпінь є містом обласного значення, яке має вигідне розташування до столиці.

Поділитись