Україні загрожує «серйозна катастрофа» на полі бою – Politico

Україні загрожує «серйозна катастрофа» на полі бою – Politico

Україні загрожує «серйозна катастрофа» на полі бою та крах фронту, навіть якщо Конгрес США розблокує допомогу Києву.

Про це пише видання Politico з посиланням на високопоставлених українських військових, які служили під командуванням екс-главкому ЗСУ Валерія Залужного.

За їхніми словами, «військова картина похмура», і є «великий ризик обвалення лінії фронту там, де російські генерали вирішать зосередити свій наступ».

Завдяки чисельній перевагі та керованим авіабомбам Росія, ймовірно, зможе «прорвати лінію фронту і зруйнувати її на деяких ділянках», заявили військові. Вони очікують на великий наступ росіян до серпня.

«Немає нічого, що могло б допомогти Україні зараз, тому що немає серйозних технологій, здатних зупинити велику масу військ, яку Росія, ймовірно, кине на нас. У нас немає цих технологій, і на Заході їх немає достатньої кількості», – сказав він. один із співрозмовників.

Вони вважають, що Україна і Захід припустилися низки помилок, а Росія змогла пристосуватися до західної зброї, що поставляється ЗСУ.

«Залужний називав це «Війною одного шансу». «Під цим він мав на увазі, що системи озброєнь дуже швидко стають непотрібними, тому що росіяни швидко протистоять їм. Наприклад, ми успішно застосували крилаті ракети Storm Shadow та SCALP, але лише на короткий час. Росіяни завжди навчаються. Вони не дають нам другого шансу. І вони в цьому процвітають», – заявив один із офіцерів.

Як ще один приклад наводяться винищувачі F-16. «Кожній зброї свій час. F-16 були необхідні у 2023 році; вони не підійдуть для 2024 року», – сказав співрозмовник. За його словами, Росія вже готова їм протистояти.

«В останні кілька місяців ми почали помічати ракети, які запускали росіяни з Джанкоя в північному Криму, але без вибухових боєголовок. Ми не могли зрозуміти, що вони роблять, а потім зрозуміли: вони визначають дальність», – сказав він.

Таким чином Росія розраховує, де найкраще розмістити свої системи С-400, щоб максимально збільшити площу, яку вони можуть покрити та атакувати F-16, утримуючи їх подалі від лінії фронту та російських логістичних центрів.

Також джерела спростовують офіційні заяви ЗСУ, що Росія воює «м’ясом».

«Не вірте галасу про те, що вони просто кидають війська в м’ясорубку на забій. Звичайно, вони теж це роблять – ще більше максимізуючи вплив своєї чисельної переваги – але вони також навчаються та вдосконалюються», – заявив офіцер.

При цьому в Україні суттєво не вистачає людей на передовій, і це ускладнює проблему недостатньої підтримки з боку Заходу, кажуть співрозмовники.

«У нас не тільки військова криза, у нас є політична криза», – сказав один з офіцерів, говорячи про складнощі з мобілізацією. За його словами, поки Україна уникає тотального призову, «Росія зараз збирає ресурси і буде готова розпочати велику атаку приблизно у серпні, а можливо, і раніше».

Поділитись