Окупанти влітку спробують прорвати українські позиції – генерал Річард Берронс

Окупанти влітку спробують прорвати українські позиції – генерал Річард Берронс

Україна може зазнати поразки від Росії у 2024 році.

Так вважає колишній командувач Об’єднаних сил Великобританії Річард Берронс.

Поразка, за його словами, полягатиме не в повному військовому розгромі ЗСУ, а в тому, «що Україна може відчути, що не може перемогти».

«І коли справа дійде до цієї точки, чому люди продовжуватимуть битися і вмирати, просто щоб захистити те, що неможливо захистити?», – каже Берронс, якого цитує «BBC».

Він додав, що Україна ще не на цьому етапі, але проблеми з боєприпасами, особовим складом та засобами ППО створюють загрозу, що Росія може провести великий наступ.

Генерал вважає, що це відбудеться «якось цього літа» зі спробою прорвати українські позиції.

«І якщо це станеться, ми ризикуємо, що російські війська потім увійдуть до районів України, де українські збройні сили не зможуть їх зупинити», – сказав Берронс.

Проблема для ЗСУ у тому, що росіяни можуть обирати напрямок свого головного удару, і Україна змушена буде захищати всю лінію фронту, «чого вони, звісно, не можуть». Тоді як росіяни минулого літа точно знали, де атакуватимуть українці.

Експерти, опитані «BBC» називають три найвірогідніші, на їх погляд, напрямки атаки РФ – Харків, Донбас та Запоріжжя.

Харків, пишуть експерти «певно вразливий» через близькість до російського кордону.

«Чи зможе Україна продовжувати функціонувати як життєздатне утворення, якщо Харків впаде? Так, кажуть аналітики, але це буде катастрофічним ударом як по моральному духу, так і по економіці», – пише видання.

Щодо Донбасу конкретних напрямів атаки не вказано. Але згадується, що Україна «хоч як дивно» обороняла Бахмут і Авдіївку, зазнаючи великих втрат, чого вона, на думку експертів, дозволити собі не може (на відміну від Росії).

Що ж до Запоріжжя, то це місто є привабливою метою для РФ, яка дозволяє їй перерізати частину української логістики через Дніпро. Але наступ тут ускладнюється тим, що його можна розпізнати заздалегідь.

«Так звана лінія Суровікіна, що складається з трьох ешелонів оборони, оточена найбільшим і найбільш щільно утрамбованим мінним полем у світі. Росія могла б частково демонтувати це, але її підготовка, ймовірно, буде виявлено», – кажуть експерти.

Відставний генерал Берронс припускає, що сил вийти до Дніпра у Росії не вистачить, але певних успіхів у літньому наступі вона досягне.

«У неї не буде достатньо великих чи добрих сил, щоб прорватися до річки [Дніпро]… але війна повернеться на користь Росії», – сказав екс-командувач.

При цьому стратегічна мета Росії цього року, можливо, навіть не буде територіальною.

«Це може бути спроба знищити бойовий дух України та переконати її західних прихильників у тому, що ця війна – безнадійна справа», – пише видання.

Поділитись