Україна може зруйнувати Кримський міст – Браян Кларк

Україна може зруйнувати Кримський міст – Браян Кларк

Британська газета The Sun публікує аналіз, як саме Україна може зруйнувати Кримський міст. Його провів Браян Кларк, експерт Гудзоновського інституту в галузі військово-морських операцій та радіоелектронної боротьби.

За його словами, спочатку потрібно атакувати укріплену верхню частину конструкцій – настил мосту. І для цього необхідно як мінімум від 20 до 40 «дальнобійних ракет із корисним навантаженням понад 500 фунтів».

Єдині ракети в арсеналі України, які відповідають цим вимогам – це британські Storm Shadow та французький еквівалент SCALP. Вони дозволять «Україні атакувати міст з досить великої відстані, щоб уникнути російської ППО».

Але проблема України в тому, що має не так багато літаків, щоб провести таку одномоментну атаку. При цьому очікувані в Україні F-16 не сумісні з цим типом ракет.

На думку експерта, F-16 можливо оснастити іншими ракетами з GPS-наведенням, але це «вимагатиме від них підійти набагато ближче до мети і піддати себе ризику».

Загалом одна з великих проблем України – невідповідність між авіаракетами та літаками, які вони мають у своєму розпорядженні для запуску.

Далі Кларк заявив, що як тільки верхні конструкції мосту будуть обстріляні ракетами, необхідно атакувати його основу. Для цього можуть бути використані великі безпілотні надводні кораблі, які вріжуться в опори моста. Нинішні морські дрони України надто малі для цих завдань, каже Кларк.

Щоправда, про існування таких «великих дронів» у ЗСУ нічого невідомо.

«Щоб знести фундамент мосту, вам знадобиться велике безпілотне судно, наприклад модифікована баржа з дистанційним керуванням або невеликий контейнеровоз», – каже експерт.

Він не уточнив, як таке велике судно з вибухівкою змогло б непомітно наблизитись до Кримського мосту. Але визнав, що для України «синхронізувати шквал дронів і координувати їх вплив на міст буде неймовірно складно».

Тому натомість «найкраще було б запустити одну величезну бомбу в опору мосту». Чи зможе це зробити Україна, Кларк також не уточнив.

Джерело, близьке до Міноборони України, підтвердило The Sun, що наміри знести Кримський міст «абсолютно здійсненні».

У 2014 році президент Росії Владімір Путін здійснив протиправну анексію Криму, після чого одним з перших його кроків стало розпорядження про будівництво автомобільного і залізничного мосту, який з’єднає півострів із РФ. Будівництво розпочалося в лютому 2016 року і завершилося через два роки. Його вартість склала 4,5 мільярда доларів.

Знищення споруди було б важливим кроком у битві у Чорному морі і перекрило б основний шлях російського військового постачання на окуповані території.

Поділитись