Повітряну атаку Ірану на Ізраїль допомагали відбивати США

Повітряну атаку Ірану на Ізраїль допомагали відбивати США

Що відомо про нічний повітряний удар Ірану по Ізраїлю?

Це був перший випадок, коли Іран обстріляв Ізраїль зі своєї власної території.

Нагадаємо, що ця п’ятигодинна атака стала відповіддю на нещодавній обстріл Ізраїлем консульства Ірану в Дамаску, де загинув один із іранських генералів.

Ізраїль заявляє, що було запущено понад 200 дронів та ракет. При цьому New York Times повідомляє, що їх було понад 300 – близько 185 безпілотників, 110 ракет класу «земля-земля» та 36 крилатих ракет.

Більшість із них було запущено з Ірану, але деякі також з Іраку та Ємену. Байден заявив, що ракети летіли також із Сирії.

Наразі атака вже закінчена, ізраїльтяни вийшли з укриття, але по його власній території була «невелика кількість ударів».

Один із них припав по базі ЦАХАЛу на півдні Ізраїлю (на відео), де одна людина отримала поранення, а по «інфраструктурі було завдано незначної шкоди».

Корпус вартових ісламської революції у свою чергу заявив, що «успішно знищив» важливі військові цілі в Ізраїлі.

Західні ЗМІ пишуть про те, що повітряну атаку допомагали відбивати США. За даними телеканалу CBS, американці збили кілька іранських дронів.

Байден же заявив, що США допомогли Ізраїлю знищити майже всі безпілотники та ракети (не уточнюючи, яким чином).

У неділю щодо загострення на Близькому Сході відбудеться засідання Ради безпеки ООН. Також Байден зкличе лідерів G7, «щоб скоординувати єдину дипломатичну відповідь на зухвалу атаку Ірану».

При цьому американські ЗМІ пишуть із посиланням на главу Пентагону Остіна, що Вашингтон не шукає конфлікту з Тегераном. А Байден під час телефонної розмови з Нетаньяху, як стверджується, дав зрозуміти, що США не братимуть участі у наступальних операціях проти Ірану.

Але сам Ізраїль уже пообіцяв «значну і потужну» відповідь на цю атаку, повідомив сайт Ynet.

Тегеран же заявив, що в цьому випадку «відповідь Ірану, безумовно, буде сильнішою і рішучішою».

Іранські дрони летіли до Ізраїлю на наднизьких висотах, щоб уникнути виявлення, пише The Telegraph. Про це свідчать кадри із соцмереж.

Видання констатує, що дрони були запущені за 1000 кілометрів до мети, ніби Іран спеціально уникав раптовості.

При цьому поки неясно, чи залпами безпілотників будуть подальші запуски крилатих або балістичних ракет.

«Якщо мета Ірану полягає в тому, щоб знищити ізраїльську протиповітряну оборону, він, можливо, запустив порівняно повільні дрони задовго до запуску ракет, намагаючись гарантувати, що зброя досягне Ізраїлю приблизно в один і той же час», – робить висновок газета.

Також видання нанесло на карти потенційні цілі іракського удару. Туди увійшли військові бази, аеродроми, морська база в Хайфі та резиденція Нетаньяху під Єрусалимом.

Поділитись