У Польщі запропонували ЄС і НАТО розробити план реагування на «кіберзагрози РФ»

У Польщі запропонували ЄС і НАТО розробити план реагування на «кіберзагрози РФ»

У Польському інституті міжнародних відносин (PISM) заявили про необхідність поглиблення співпраці між країнами ЄС та НАТО для протидії «російським загрозам» у кіберпросторі.

Росія нібито застосовує кібератаки для дестабілізації держав, які підтримують Україну.

“Росія активізувала свою діяльність у кіберпросторі, обираючи своїми цілями, наприклад, державні установи, гуманітарні організації та аналітичні центри більш ніж у 40 країнах, які підтримують Україну”, – стверджують в аналітичному центрі.

На думку авторів документа, російська влада хоче створити нестабільність у демократичних державах, щоб, зокрема, «відбити у них бажання підтримувати Україну».

Крім того, PISM переконані, що Росія використовує кібератаки для підвищення ефективності своїх дій на міжнародному рівні.

Водночас, згідно з документом, західні держави нарощують підтримку, спрямовану на зміцнення потенціалу України у сфері кіберзахисту. Польські аналітики нагадали, що у лютому 2022 року міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров заявив про створення «IT-армії» України.

«Її головне завдання — здійснювати кібератаки щодо російських державних та приватних структур з метою, зокрема, заблокувати адміністративні сайти та урядові ЗМІ… а також отримати доступ до критично важливих даних», — наголошують у PISM.

Втім, за даними польського інституту, IT-армія України залишається неофіційною структурою.

Польські фахівці закликають поглибити взаємодію між ЄС та НАТО для протидії «російським загрозам» у кіберпросторі.

“У цьому контексті Польщі варто почати поглиблювати співпрацю між країнами ЄС і НАТО в цій галузі, а також поширити ці можливості на Україну та інших партнерів на зразок Молдови та Грузії”, – наголошується в документі.

Його автори наголошують, що цей крок важливий не лише для підвищення ефективності обміну інформацією та зміцнення заходів кібербезпеки, а й для підготовки планів дій у разі атак.

Поділитись