США отримають гіперзвукові ракети раніше Росії

США отримають гіперзвукові ракети раніше Росії

Варварські експерименти Росії по створенню гіперзвукового зброї з ядерними ракетними двигунами, в ході яких поки відбувається лише винищення радіацією власного населення і фахівців, як це трапилося недавно на військовому полігоні Ненокса під Сєвєродвінськом, нарешті, офіційно прокоментували в США.

Як заявив в інтерв’ю глава Пентагону Марк Еспер, Сполучені Штати поставлять на озброєння гіперзвукові ракети набагато раніше Москви. Для цього, за словами американського чиновника, “потрібно лише небагато часу”, передає Deutche Welle.

За словами міністра оборони США, такі технології в країні розробляються вже не одне десятиліття, а відсутність їх втілення в конкретних ракетах було обумовлено лише прихильністю Вашингтона до виконання міжнародних договорів. Оскільки Росія їх очевидно порушила, Сполучені Штати тепер вважають себе вільними від зобов’язань.

“За моїми даними, постановка гіперзвукових ракет на озброєння є питанням декількох років, якщо вам завгодно”, – заявив у своєму інтерв’ю міністр оборони США Марк Еспер. Очевидно, що росіяни намагаються розширити свій стратегічний ядерний арсенал для боротьби зі Сполученими Штатами. Нам потрібно переконатися, що ми включимо ці нові види озброєнь, що розробляються Росією, в нову угоду, яка стане продовженням Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь, що закінчується в лютому 2021 року. Зараз Росія має у своєму розпорядженні крилатими ракетами середньої дальності, можливо оснащеними ядерними боєголовками і спрямованими в бік Європи”.

Відзначимо, що раніше багато військових експертів відзначали високу ймовірність використання Росією при створенні свого гіперзвукового зброї американських розробок, вкрадених радянською розвідкою ще в минулому ХХ столітті. Однак, з огляду на той факт, що одних креслень при випуску сучасних ракет мало, а технології, культуру виробництва, мізки і зростаючі з потрібного місця руки вкрасти ніяк не вийде, ймовірність успіху РФ при створенні такої зброї прагне до нуля, що з успіхом продемонстрував недавній вибух під час випробувань на полігоні Ненокса.

Але найголовніше – економічний фактор. Якщо США стабільно займають перше місце за часткою світового ВВП, то Росія знаходиться лише на 11-му, відстаючи від Сполучених Штатів більш ніж в 20 разів. В таких умовах вступ в дорогу гонку озброєнь може означати для Москви лише остаточне зубожіння власного населення і повне повторення долі розваленого від економічних проблем Радянського Союзу.

Поділитись