Байден допустив можливість дефолту в США

Байден допустив можливість дефолту в США

Президент США Джо Байден закликав американський конгрес підняти межу державного боргу.

За його словами, ймовірний дефолт поставить під загрозу статус долара як світової резервної валюти.

«Якщо не підняти стелю держборгу, це поставить під питання бажання конгресу виконувати наші зобов’язання, які ми вже взяли на себе», – сказав Байден, уточнивши, що мова йде про виплату минулого боргу, а не про нові зобов’язання.

Американський лідер попередив, що в разі відсутності будь-яких дій з цього питання статус долара як світової резервної валюти похитнеться, кредитний рейтинг США знизиться, а відсотки за держборгом істотно виростуть.

При цьому політику республіканців, які поки відмовляються голосувати за підняття стелі боргу, президент назвав безвідповідальною. За його твердженням, своєю поведінкою вони загрожують всьому процесу парламентської обструкцією. У зв’язку з цим Байден закликав Республіканську партію «відійти з дороги» і не блокувати рішення, додавши, що «такі ігри подібні   “російській рулетці”.

Одночасно з цим глава держави заявив, що не може дати гарантію того, що дефолту в США за борговими зобов’язаннями не відбудеться. Він підкреслив, що рішення цієї проблеми буде прямо залежати від дій республіканців в конгресі.

«Я не можу повірити в те, що наслідки виявляться настільки похмурими, що кінцевий результат буде саме таким. Але чи можу я гарантувати, що дефолту не буде? Якби я міг, я б це зробив, але не можу», – відповів Байден на питання, чи можлива ситуація, при якій Америка не зможе розплатитися за своїми боргами, якщо конгрес не призупинить дію ліміту держборгу.

Крім того, президент Сполучених Штатів попередив, що відмова конгресу підняти стелю держборгу може нашкодити статусу долара як світової резервної валюти.

«Це підірве безпеку цінних паперів мінфіну США і загрожуватиме резервному статусу долара як світової валюти, на яку світ покладається. Американський кредитний рейтинг буде знижений, процентні ставки піднімуться для іпотеки, автокредитів, кредитних карт і будь-яких позик взагалі», – пояснив Байден.

Раніше, 29 вересня, повідомлялося, що палата представників конгресу США підтримала ініціативу про призупинення дії ліміту державного боргу до 16 грудня наступного року. Тоді за пропозицію проголосували 219 законодавців, в той час як 212 проголосували проти. Зазначалося, що тепер проект повинен буде розглянути сенат конгресу.

28 вересня міністерство фінансів США попередило про ризик дефолту в країні в разі відмови від збільшення або заморозки ліміту держборгу. Як заявила глава відомства Дженет Йеллен, якщо цього не станеться, в жовтні резерви американського казначейства будуть вичерпані, економіка країни ввійде в стадію рецесії, а США як держава ослабне. Міністр також зазначила, що оголошення Вашингтоном дефолту критично позначиться на всій світовій економіці.

При цьому ще в липні Йеллен направляла в конгрес лист, де повідомляла, що, якщо стеля держборгу не буде підвищений до 31 липня, чи не буде припинений ліміт запозичень, країну чекає дефолт.

Відомо, що 1 серпня в США знову вступили в силу обмеження на розмір держборгу. Вони не діяли протягом двох років. На той момент заборгованість країни вже перевищувала її ВВП, а в червні поточного року вона досягла $ 28,5 трлн. Ліміт відновили на рівні $ 22 трлн.

Поділитись