У Польщі борщовий набір коштує дорожче, ніж в Україні

У Польщі борщовий набір коштує дорожче, ніж в Україні

Борщ – це одна з найпопулярніших страв в польській та українській кухні. І хоча основні інгредієнти для борщу можуть бути подібними, ціни на ці продукти можуть відрізнятися в залежності від регіону та економічної ситуації. Давайте порівняємо ціни на основні інгредієнти для борщового набору в Польщі та Україні.

Для проведення такого дослідження ми обрали один із найпопулярніших польських супермаркетів у Варшаві «Biedronka» та український супермаркет «АТБ».

  1. Буряк: Буряк – ключовий інгредієнт у борщі. В Україні це дуже доступний продукт, і вартість одного кілограма буряка в АТБ становить 9,29 гривень. У Польщі ціни на буряк становлять 2,99 злотих.

  1. Картопля: Ще одним важливим інгредієнтом є картопля. В українському супермаркеті вартість картоплі зараз становить 9,95 гривень за кілограм, ціна може коливатися в залежності від сезону та регіону. У Польщі ціни на картоплю нижчі, з вартістю 2,99 злотих за кілограм.
  2. Морква: Морква додає борщу смак та колір. В АТБ ціна на моркву зазвичай становить 8,75 гривень за кілограм, в той час як в Польщі ціни на моркву рухаються в межах 8,99 злотих за кілограм.

  1. Цибуля: Цибуля також додає аромат та смак борщу. В Україні ціни на цибулю становлять 11,49 гривень за кілограм, а в Польщі – 3,99 злотих за кілограм.

  1. М’ясо: обрали для порівняння філе куриці. В українському супермаркеті вартість такого продукту становить 181,79 гривень за кг, в польському – 17,99 злотих за кг. Ціни значно відрізняються.

  1. Капуста – один з найважливіших інгридієнтів борщу. В Польші ціна білокачанної капусти становить 2,99 злотих, в Україні – 7,95 гривень.

  1. Томатна паста в АТБ коштує 56,50 гривень, в той час як в «Biedronka» 4,85 злотих.

Загалом, якщо порівнювати ціни на основні інгредієнти для борщу, то в Польші вони можуть бути трохи вищими, незважаючи на те, що Україна знаходиться в гірших економічних умовах. Постійні обстріли та ускладнення логістичних умов значно сприяли підвищенню цін в Україні.

Але так як Україна є великим вирообником овочей в світі, ціни на них тут значно нижчі ніж в країни сусідки.

Отже підіб’ємо підсумки: загальна вартість продуктів для приготування борщу в Польші становить 44, 79 злотих. Якщо перводимо в гривні за актуальним курсом, отримуємо суму в 389,3 гривні. Ціна борщу в Україні – 285,7 гривень.

Нехай ціни на продукти не заважають вам готувати цю чудову страву у будь-якій країні, і насолоджуватися смачним борщем разом із сім’єю та друзями!

Тетяна Глоба, спеціально для «Нового формату»

Поділитись