10 країн ЄС продали Росії зброю на 350 млн євро в обхід ембарго

10 країн ЄС продали Росії зброю на 350 млн євро в обхід ембарго

Щонайменше 10 держав, що входять до Євросоюзу, експортували до РФ військові технічні засоби майже на 350 млн євро, порушуючи санкції, що діяли останніми роками.

Про це пише The Telegraph з посиланням на дані Євросоюзу.

Близько 78% всього обсягу постачання припадає на німецькі та французькі компанії. Вони забезпечили Росію військовою технікою та боєприпасами на 273 млн євро. Ця техніка зараз, ймовірно, використовується на війні в Україні.

Заборона на постачання зброї до Росії була запроваджена після анексії Криму у 2014 році. Проте німецькі компанії скористалися лазівкою в ембарго ЄС, продавши Москві обладнання подвійного призначення вартістю 121 млн євро, включаючи гвинтівки та броньовану техніку, випливає з даних ЄС. Було також встановлено, що Франція відповідає за відправку вантажів більш ніж на 152 млн євро до Росії в рамках 76 експортних ліцензій.

Париж дозволив експортерам виконувати контракти, узгоджені до 2014 року. Поряд із бомбами, ракетами та торпедами французькі фірми відправили тепловізійні камери більш ніж для 1 тисячі російських танків, а також навігаційні системи для винищувачів та ударних вертольотів.

Італія відправила зброю на 22,5 млн. євро до Москви після введення ембарго ЄС, а Великобританія – на 2,4 млн. євро. Австрія, Болгарія та Чехія експортували зброї до Росії на 49,3 млн. євро в період з 2015 по 2022 рік.

За даними Єврокомісії, країни ЄС у 2021 році продали Росії зброї та боєприпасів на 39 млн євро.

У Берліні наполягають, що відправляли до Росії зброю лише після того, як отримували гарантії від Кремля, що вона призначена для застосування у цивільній, а не військовій сфері.

Після вторгнення російської армії в Україну ЄС запровадив додаткові обмеження на експорт товарів подвійного призначення до Москви. Лазівка, що дозволяла обходити ембарго, була закрита 8 квітня після введення п’ятого пакета санкцій. На закритті цієї лазівки наполягали Польща та Литва.

Цього тижня канцлер Німеччини Олаф Шольц розкритикував громаду за відмову надати Україні важке озброєння для боротьби з агресором. А президента Франції Еммануеля Макрона за його телефонні переговори з Путіним звинуватили у проведенні політики «умиротворення» агресора.

Франція та Німеччина також виступали проти запровадження в Євросоюзі заборони на купівлю російського газу. Навіть зараз ЄС продовжує купувати щодобово російські енергоресурси вартістю 1 млрд. євро.

Поділитись