Лавров заявив про відмову США продовжити договір про скорочення ядерної зброї

Доля договору СНО-3 вирішена, Сполучені Штати прийняли рішення його не продовжувати, заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.


«Судячи з усього, рішення не продовжувати цей договір (СНО-3) в США вже прийнято. Та наполегливість, з якою акцентується безальтернативність перекладу усієї розмови в тристоронню площину, вона говорить про те, що це вже вирішене», — сказав Лавров.

Крім того, зазначив він, США висувають умови про те, що необхідно включити в розмову новітні російські озброєння, що «за великим рахунком означає стукати у відчинені двері».
За словами міністра, Москва готова до будь-якого розвитку подій у разі непродовження договору, при цьому має намір продовжити діалог зі США.

Глава МЗС також заявив, що Росія на майбутньому саміті «ядерної п’ятірки» буде просувати тезу про недопущення ядерної війни.

«Звичайно, ми будемо цю тему — неприпустимість ядерної війни і неможливість в ній перемогти — просувати і в контексті майбутнього саміту «п’ятірки». Але найголовніше, щоб формулювання були слабкіші за тих, які містяться у відповідних документах між Радянським Союзом і США.

Саме ослаблення цих формулювань показує, що американці, так вони легкий коментар дають, що вони хотіли б розмити безапеляційність і безальтернативність цього принципу», — заявив міністр.

У той же час Лавров заявив, що ризики ядерного протистояння останнім часом серйозно зросли.

«Я згоден, що ядерні ризики останнім часом істотно зросли, що ситуація в сфері безпеки, міжнародної стратегічної стабільності відверто деградує. Причини теж всім очевидні: США хочуть повернути собі глобальне домінування і домогтися перемоги в тому, що вони називають суперництвом великих держав, вони відмовляються від терміна стратегічна стабільність, а називають її стратегічним суперництвом. Вони хочуть перемогти», — сказав Лавров.

Він також зазначив, що США вже два роки не можуть офіційно підтвердити висунуту російською стороною тезу про неприпустимість розв’язання ядерної війни.

«Нас особливо турбує вже дворічний відмова США підтвердити основоположний принцип, постулат про те, що в ядерній війні не може бути переможців і, відповідно, вона ніколи не повинна бути розв’язана», — сказав Лавров, зазначивши, що США ведуть демонтаж всієї архітектури контролю озброєнь.

За словами російського міністра, вже на протязі двох років цю пропозицію, оформлену на папері в руслі того, про що домовлялися між собою представники керівництв США і СРСР ще в минулому столітті, «лежить на підтвердженні у американської сторони».

Положення про неприпустимість ядерної війни містилося в спільній заяві, за якою радянський лідер Михайло Горбачов і президент США Рональд Рейган виступили в Женеві в 1985 році.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Загрузка...
Load...