Глава британського МЗС звернеться до ООН через «ганебне» поводження з Навальним у РФ

Міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб закличе ООН вжити заходів проти систематичних порушень прав людини в Росії, повідомляє Bloomberg з посиланням на витяги з тексту майбутнього виступу Рааба на відкритті сесії Ради ООН з прав людини.

За даними агентства, Рааб вкаже на «ганебне» поводження з Олексієм Навальним і попередить, що Росія не виконує свої міжнародні зобов’язання. Глава британського МЗС також планує звернути увагу ООН на кризу прав людини в Білорусії після жорстокого придушення протестів проти підсумків президентських виборів.

Також він зажадає надати верховному комісару ООН з прав людини «негайний і безперешкодний доступ» в Синьцзян-Уйгурський автономний район на північному заході Китаю через порушення прав уйгурів «в промислових масштабах», включаючи тортури, примусова праця і примусову стерилізацію жінок. Крім того, міністр вкаже на ситуацію в М’янмі, де нещодавно стався військовий переворот, і закличе військових в цій країні «відійти в сторону» і звільнити цивільних лідерів.

16 лютого ЄСПЛ, згідно з правилом 39 регламенту суду, закликав російський уряд звільнити Олексія Навального, якого московський суд на початку лютого замінив умовне ув’язнення на реальне у справі «Ів Роше». Як вказується в релізі ЄСПЛ, «міра вступає в силу негайно». Правило 39 застосовується вкрай рідко і в тих випадках, коли фігурантам загрожує смертельна небезпека.

У Москві це рішення назвали спробою втручання у внутрішні справи і тиском на суд. Згідно з прийнятими поправками до російської Конституції, міжнародні зобов’язання необхідно виконувати лише в тому випадку, якщо вони не суперечать російському законодавству. Втім, в Конституції збереглася норма, згідно з якою «загальновизнані принципи і норми міжнародного права і міжнародні договори Російської Федерації є складовою частиною її правової системи». Більш того, «якщо міжнародним договором України встановлено інші правила, ніж передбачені законом, то застосовуються правила міжнародного договору».

Після винесення рішення Великобританія поряд з іншими країнами зажадала звільнити Навального. «Порочне рішення, спрямоване проти жертви отруєння, а не тих, хто відповідальний за нього, демонструє, що Росія не виконує базові зобов’язання, виконання яких передбачається для будь-якого відповідального члена міжнародного співтовариства», — заявив Рааб, коментуючи рішення суду щодо опозиціонера. Прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон назвав «чистим боягузтвом» рішення суду відправити Олексія Навального в колонію.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...