Казахстан проміняв «Газпром» на Україну

Відлуння антиросійських санкцій сягнуло вже навіть доброзичливого до Росії Казахстану.

Через обмежувальних заходів з боку ЄС і України одна з місцевих компаній розірвала контракт з постачальником «Газпромнафта — мастильні матеріали». До цього російські компанії без обмежень були присутні в республіці. Експерти відзначають, що історія створює небезпечний прецедент, а місць, де російські компанії можуть спокійно працювати, стає все менше.

«АрселорМіттал Теміртау» — казахстанська структура ArcelorMittal — направила повідомлення приватній компанії ТОВ «Нік-Ойл» — офіційному дистриб’ютору «Газпромнафта — мастильні матеріали» про те, що тимчасово припиняє з ним роботу.

Таке рішення прийнято через санкції України і ЄС проти компанії «Газпром-нафта», щоб не наражати на репутаційні ризики гендиректора» АМТ Теміртау».

У компанії цю новину зустріли з подивом та попросили роз’яснень і нарешті отримали лист ось такого змісту: «Газпром-нафта» потрапила під секторальні санкції США і ЄС у вересні 2014 року, при цьому відносно компанії введені також фінансові обмеження, які забороняють залучення довгострокового фінансування. ТОВ «Нік-Ойл» — приватна компанія, пов’язана з «Газпром-нафтою» і її дочками тільки комерційними відносинами: вона продає мастильні матеріали під брендами «Газпром-нафта» і G-Energy в Карагандинському, Павлодарському і Уральському регіонах Казахстану.

Дану ситуацію в компанії «Газпромнафта — мастильні матеріали» називають «непорозумінням», яке вивчають юристи компанії.

Вказівку про припинення контракту з «Нік-Ойл» було отримано після проведення ревізії контрактів на предмет санкцій на рівні «АрселорМіттал СНД», в яку входять «АМТ Теміртау» і розташований на Україні «АрселорМіттал — Кривий Ріг» . Парамжіт Калон є генеральним директором обох компаній. І саме про можливі збитки його репутації йдеться в листі.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , , ,

Load...
Загрузка...