У Токійському університеті заборонили наукові роботи, написані ChatGPT

У Токійському університеті заборонили наукові роботи, написані ChatGPT

Керівництво Токійського університету заборонило студентам складати наукові роботи, написані за допомогою чат-боту на базі штучного інтелекту ChatGPT. Про це йдеться у заяві, розміщеній у понеділок на сайті вишу.

«Ми вважаємо, що студенти повинні самостійно писати наукові роботи, у зв’язку з чим ми не прийматимемо до оцінки тексти, створені за рахунок використання штучного інтелекту», – наголошується у заяві.

Раніше Міністерство освіти, культури, спорту, науки і технологій Японії розпочало розробку рекомендацій щодо використання ChatGPT на тлі побоювань, що масове застосування чат-бота у сфері освіти може перешкодити вихованню серед учнів здатності до самостійного мислення.

ChatGPT американської компанії OpenAI запустили наприкінці 2022 року. Сервіс взаємодіє з користувачем у діалоговому режимі. Чат-бот може відповідати на додаткові питання, визнавати свої помилки, заперечувати неправильні передумови та відхиляти недоречні запити. Можливості сервісу привернули широку громадську увагу. У той же час розробка OpenAI піддалася критиці після того, як чат-бот використовували студенти в різних країнах світу для складання іспитів та підготовки академічних робіт.

31 березня італійський регулюючий орган розпорядився тимчасово обмежити використання чат-ботом ChatGPT особистих даних користувачів в Італії. Відомство вказало на «відсутність інформації для користувачів та всіх зацікавлених сторін, чиї дані збирає OpenAI», а також відсутність «правової основи для масового збору та зберігання персональних даних з метою «навчання» алгоритмів, що лежать в основі роботи платформи». Регулятор зазначив, що OpenAI має протягом 20 днів повідомити про вжиті заходи. Пізніше про можливість застосування таких заходів на території Німеччини повідомили в уряді ФРН.

Поділитись