Низка сенаторів США пропонують внести до законопроекту про санкції проти РФ через ситуацію навколо України пункт про можливість запровадження рестрикцій “за кібератаки” на цю країну.
Про це пише газета Politico.
Як заявив в інтерв’ю виданню голова комітету із закордонних справ Сенату Конгресу США Роберт Менендес (демократ, від штату Нью-Джерсі) санкції за “кібератаки – це один із варіантів, які перебувають на розгляді”. Він додав, що законодавці навіть вивчають можливість запровадження обмежувальних заходів за нібито вжиті РФ хакерські операції проти України. Крім того, зазначає газета, сенатори наполягають на збільшенні допомоги Україні, щоб допомогти їй запобігати можливим кібератакам.
Раніше група демократів на чолі з Менендесом внесла до Сенату законопроект “Закон про захист суверенітету України 2022 року”. Він передбачає запровадження санкцій проти російського президента, прем’єр-міністра, глав МЗС та Міноборони, начальника Генштабу ЗС РФ та інших представників військового керівництва. Крім того, обмежувальні заходи можуть торкнутися газопроводу “Північний потік – 2”. Ідентичний законопроект пізніше було також внесено на розгляд Палати представників Конгресу.
Для того, щоб законопроект був ухвалений, демократам необхідна підтримка республіканців. Проте ті не згодні з ключовим становищем законопроекту про те, що санкції – особливо найбільш жорсткі – можуть бути запроваджені лише у разі вторгнення РФ в Україну. Вони наполягають, що США мають задіяти ці заходи превентивно, щоб продемонструвати солідарність із Україною та “покарати” Росію за вже вжиті дії. Додаткові складності викликає необхідність прописати у законопроекті порядок та умови надання Україні вантажів військової допомоги. В результаті спроби узгодити загальний законопроект тривають уже понад місяць. Агентство Bloomberg раніше в середу повідомляло, що Сенат не може досягти угоди щодо законопроекту про антиросійські санкції.
Адміністрація США до цього виступала проти використання санкцій щодо РФ через Україну у превентивному порядку, оскільки тоді, на думку Вашингтона, вони втратять стримуючий ефект.