У парламенті Японії виступили проти зміни статусу-кво в Україні

Депутати верхньої палати парламенту Японії висловили стурбованість ситуацією навколо України та виступили проти зміни статус-кво силовим шляхом.

Про це йдеться у тексті резолюції, схваленої у середу на парламентському засіданні.

«Ситуація біля українського кордону дестабілізована діями іноземних держав, і ми глибоко стурбовані тим, що напруженість зберігається. Незалежно від того, про яку країну йдеться, абсолютно неприйнятно змінювати статус-кво силою», — наголошується в документі, за який проголосували депутати правлячої коаліції. та опозиційних партій. На день раніше аналогічну резолюцію схвалила нижня палата парламенту Японії.

Міністр закордонних справ країни Йосімаса Хаясі, коментуючи прийняття резолюції, заявив, що «японський уряд послідовно підтримує суверенітет та територіальну цілісність України та закликає зацікавлені сторони послабити напруженість та вирішити проблему шляхом діалогу».

7 лютого генеральний секретар кабінету міністрів Японії Хірокадзу Мацуно повідомив, що Токіо у тісній співпраці зі США вирішуватиме питання про санкції щодо Москви у разі військового конфлікту на території України, проте поки що не має наміру говорити про конкретний зміст таких заходів. Прем’єр-міністр Фуміо Кісіда раніше також неодноразово заявляв, що його уряд у зв’язку із ситуацією навколо України діятиме у руслі загальної політики Групи семи.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,