У США заявили, що ФРН на стороні Вашингтона щодо заходів проти РФ через Україну

Німеччина перебуває у повній згоді зі США щодо заходів щодо РФ у разі її вторгнення в Україну.

Впевненість у цьому висловив у вівторок голова комітету із закордонних справ Сенату Конгресу США Роберт Менендес (демократ від штату Нью-Джерсі).

У Білому домі відбулася зустріч президента США Джо Байдена та канцлера Німеччини Олафа Шольца. Пізніше того ж дня відбулася вечеря за участю лідера ФРН та низки американських законодавців, серед яких був Менендес. «Грунтуючись на його заявах, зроблених там [під час вечері], я впевнений, що він у повній згоді з США щодо того, що ми робитимемо, якщо російське вторгнення [на Україну] дійсно відбудеться», — заявив сенатор в інтерв’ю газеті The Washington Post.

«Він [Шольц] підтвердив, що справді тісно пов’язаний із США і Заходом з погляду реагування щодо санкцій та інших дій <…>. Він дуже намагався, навіть коли його запитували про «Північний потік — 2″, говорячи, що вони [влада ФРН] у повній згоді з президентом Байденом, США, із західними союзниками, так що я думаю, що ті, хто був налаштований скептично, насправді пішли з цієї вечері, <…> будучи переконаними в тому, що Німеччина буде на нашому боці», – додав Менендес.

Він також розповів, що під час вечері запитав Шольца, чи згоден той з думкою, що його партія — Соціал-демократична партія Німеччини — вважає, що ФРН може бути «потенційним мостом між Росією і Заходом». «Він недвозначно відкинув цю точку зору <…> і сказав: «У Німеччині не підтримується думка про те, що ми є мостом, ми віддані НАТО, ми віддані Заходу, ми віддані нашому союзу зі США», — продовжив сенатор.

Менендес — автор законопроекту про санкції щодо РФ у випадку загострення ситуації навколо України, що знаходиться на розгляді Конгресу. В інтерв’ю «Вашингтон пост» сенатор знову назвав свою законодавчу ініціативу «матір’ю всіх санкцій», яка буде «руйнівною для російської економіки». «Кожен росіянин зрештою це відчує», — упевнений Менендес.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,