Twitter змінює правила для тих, хто пише про політику

Twitter змінює правила для тих, хто пише про політику

З 22 листопада Twitter ввів заборону на комерційні оголошення в підтримку будь-яких сил, що борються за владу.

Соціальна мережа відмовляється від гарантованого доходу, щоб уникнути звинувачень з боку тих, хто програв. Після виборів президента США в 2016 році демократи зв’язали свою невдачу з кампанією з дезінформації, нібито проводилася в соцмережах, в тому числі і в Twitter. На перший погляд, рішення корпорації перестати робити гроші на політиці позначається тільки на піарників, проте воно вписується в загальну тенденцію на введення мережевого спілкування в строго встановлені рамки.

Заборона на використання політичної реклами в Twitter дає привід поглянути на внутрішню механіку великої соцмережі, щодня вибирає пости, призначені для видалення. Заради цього весь масив твітів пропускають через програми-аналізатори контенту. Потенційно неблагонадійні повідомлення надсилають модераторам, і ті виносять рішення відповідно до призначеним для користувача угодою. Пояснень, як правило, не дається: свобода тлумачення правил залишається за працівниками ресурсу.

Просте видалення неприйнятного контенту – не єдиний метод обмеження користувачів, яким розташовують соцмережі. Прагнучи захистити широку публіку від екстремізму, IT-гіганти, такі як Facebook і Twitter, перейнялися потенційно шкідливим проникненням ззовні. Обидва ресурсу забороняють посилання на сторонні сторінки, якщо підозрюють ті в зв’язках з радикалами. Таким чином, під бан можуть потрапити не тільки користувачі, зареєстровані в соцмережі, а й інтернет-сайти, з самого початку не пов’язані з нею.

У 2019 до видалення облікового запису можуть засудити з іншої причини: якщо з’являться сумніви в чесності його творця. У модераторів немає довіри до власників численних сторінок, навмисним вести їх одночасно. У серпні 2019 року Twitter видалив 200 тисяч акаунтів, які запідозрив в роботі на владу Китаю. Господарі цих сторінок критикували протести в Гонконзі, і в Twitter визнали, що тим самим штучно створювалося враження масового незгоди з ними в китайській частині блогосфери. Подібні колективні видалення за останні місяці перетворилися на звичайну практику.

Поділитись