Компанія Rolls-Royce створила новий авіаційний двигун

Компанія Rolls-Royce створила новий авіаційний двигун

Британський виробник силових установок поширив інформацію про завершення робіт зі створення першого демонстраційного зразка авіаційного двигуна UltraFan.

Очікується, що нове турбовентиляторне дітище компанії буде ефективнішим на 25% і стане основою серії силових установок для лайнерів, які злетять у небо у 2030 роках.

Пропелер UltraFan діаметром 3,56 м, і майже на 5% він більший, ніж у найбільшого сучасного авіадвигуна від General Electric – GE9X. Хоча вентилятор має великі розміри, його турбіни є досить компактними.

Розробники Rolls-Royce спроектували силову установку так, щоб великий обсяг потоку проходив навколо компресора, а не прямував крізь нього. Це створює високий коефіцієнт двоконтурності – до 15, який допоможе знизити рівень шуму на 35% і дасть двигуну значний приріст паливної ефективності, наголошують у Rolls-Royce.

Водночас у Rolls-Royce впевнені, що далекомагістральна авіація в найближче десятиліття не зможе відмовитися від вуглеводневого палива. UltraFan працює на авіаційному гасі, але в майбутньому двигун можна представляти можливим модернізувати для гібридної електрифікації або використання водню.

При цьому представники компанії заявляють, що UltraFan споживатиме приблизно на 25% менше палива, ніж двигуни Trent першого покоління, які зараз експлуатуються. Новий двигун зробить польоти дешевшими і безпечнішими для екосередовища, а також збільшить дальність перельоту.

Найближчим часом Rolls-Royce відправить демонстраційний зразок на випробувальний полігон.

Поділитись