Влада Британії закликала громадян утриматися від поїздок до Росії

Влада Британії закликала громадян утриматися від поїздок до Росії

Жителі Великобританії як і раніше не повинні без крайньої необхідності відвідувати країни “помірного ризику”, включаючи більшість держав ЄС і Росію, незважаючи на зняття заборони на турпоїздки.

Про це, виступаючи в понеділок у Палаті громад британського парламенту, заявив глава МОЗ Сполученого Королівства Метт Хенкок, відповідаючи на питання про правила візитів в країни з так званого жовтого списку, представленого владою країни на початку травня перед ослабленням коронавірусних обмежень.

“Уряд дав дуже чіткі офіційні рекомендації проти відвідування країн і територій з” жовтого “і” червоного списків “. Проводити відпустку в країнах з” жовтого списку “не слід, – сказав міністр. – Якщо країна, куди ви хочете поїхати, не включена в “зелений список”, то вам не слід туди їхати за винятком випадків, коли цього вимагають надзвичайні обставини “.

Міністр підкреслив, що у кабміну поки немає відповіді на питання про те, який відсоток британців повинен бути вакцинована для того, щоб королівство відкрило повноцінне туристичне повідомлення з іншими державами. Офіційна заборона на виїзд за кордон без вагомої причини перестав діяти в країні в понеділок. Однак зараз в “зелений список” країн, після повернення з яких в королівство не потрібно дотримуватися карантину, включає лише 13 країн і територій, в тому числі Австралії і Ізраїль, і лише дві європейські держави – Ісландію і Португалію.

У британському “червоному списку” країн, де коронавірус становить підвищену небезпеку, більше 40 держав, в’їхавши з яких до Великобританії, доведеться 10 днів провести в суворій ізоляції, за свій рахунок оплачуючи готель. Серед “червоних” країн: Бангладеш, Індія, Пакистан, Туреччина, Філіппіни, ПАР і ряд інших держав Південної, Центральної і Східної Африки, всі держави Південної Америки, а також Об’єднані Арабські Емірати і Оман.

“Жовтий список” включає більше півтори сотні країн, в тому числі Росію, де поки не набули широкого поширення ті штами коронавируса, які британські експерти вважають найбільш небезпечними. Повернувшись в королівство з цих країн, також необхідно дотримуватися 10-денний карантин, однак це можна робити вдома. Штраф за порушення правил самоізоляції чи повідомлення неправдивої інформації при в’їзді в королівство загрожує штрафом у розмірі 10 тис. фунтів стерлінгів (більше 1 млн рублів). При поїздці до Великобританії з цих країн також доведеться тричі здати тест на коронавірус – перед в’їздом в королівство і ще двічі після прибуття.

Індійський штам

Незважаючи на успіх програми вакцинації, якої охоплено вже майже 70% дорослих британців, і низький рівень захворюваності в країні (2,2 тис. Виявлених випадків зараження на добу за останній тиждень), британські експерти прогнозують третю хвилю епідемії, пік якої може припасти на липень або серпень. Влада побоюється, що її спровокують нові штами, що володіють стійкістю до вакцин або підвищеної заразністю. Особливу тривогу у фахівців викликає зараз один з підвидів індійського штаму коронавируса – B.1.617.2. У Лондоні визнають, що він здатний поширюватися з більшою швидкістю, ніж британський варіант вірусу, який був значно більш заразний в порівнянні зі штамами, що циркулювали в країні навесні минулого року, і викликав у королівстві другу хвилю епідемії взимку.

Останні кілька тижнів число виявлених в країні випадків інфікування B.1.617.2 подвоюється приблизно раз в сім днів і зараз досягає 2,3 тис. випадків. Цей штам вже став домінуючим в Блекберні і Болтоні на північному заході Англії, де зараз здійснюється масове тестування, а вакцинація доступна представникам всіх вікових категорій (в інших частинах країни поки що не запрошують зробити щеплення тих, кому менше 38 років). За словами Хенкока, що виходить від нового штаму загроза може змусити владу переглянути графік скасування залишаються обмежувальних заходів, однак попередні дані поки не вказують на те, що застосовувані в країні вакцини захищають від B.1.617.2 гірше, ніж від інших варіантів вірусу.

Поділитись