В ЄС знайшли заміну винищувачу F-35 в Росії

Датчанин Карстен Ріїсе, оглядач бельгійського видання Modern Diplomacy, в своєму матеріалі запропонував альтернативний підхід до формування парку бойових літаків для країн Євросоюзу.

За словами журналіста, американська багатоцільова машина F-35, яку активно експортують в країни Європи, має істотні недоліки. Він закликав замінити цей літак російським Су-57.

Оглядач нагадав, що Євросоюз хоче реалізувати проект багатоцільовий бойовий повітряної системи XXI століття (FCAS), що передбачає створення літака, який замінить Eurofighter Typhoon. При цьому можливості європейських авіаконструкторів не відповідають амбіційності проекту, зазначив Ріїсе. На його думку, ЄС навряд чи реалізує програму FCAS до 2024 року, якщо не знайде собі партнера.

У Росії є все, що необхідно ЄС: це дійсно чудова авіаційна платформа Су-57; і Європейський союз має все необхідне, щоб перетворити її на справжнього світового лідера в області бойових дій. Це змінить правила гри, — написав оглядач.

Експерт вказав, що у F-35, який змушені закуповувати і використовувати країни Європи, скромний бойовий арсенал і малий радіус дії. Крім того, американський винищувач-бомбардувальник не може довго летіти на надзвуковий швидкості. Су-57 перевершує конкурента за цими і ряду інших параметрів, підкреслив автор матеріалу.

Ріїсе заявив, що спільний проект Москви і Брюсселя щодо створення бойової повітряної платформи стане взаємовигідним для обох сторін. Євросоюз зможе скоротити залежність від США, а Росія підтримає конкурентоспроможність на ринку озброєнь. Проект міг би зацікавити і Пакистан, який потребує досконалих бойових літаках.

Я відчуваю, що Москва (і, можливо, Брюссель) в такому проекті була б готова експортувати можливий бойовий літак як в Пакистан, так і в Індію, — написав журналіст.

Ріїсе додав, що для реалізації подібної амбітної програми Євросоюзу та РФ спочатку необхідно встановити по-справжньому довірчі відносини.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,