У США оцінили перспективи Києва отримати переваги на полі бою

У США оцінили перспективи Києва отримати переваги на полі бою

Контрнаступ України проти російських військ відбувається повільніше, ніж деякі очікували, але поки що занадто рано робити висновки щодо перспектив Києва отримати переваги на полі бою.

Про це заявив у п’ятницю високопоставлений чиновник Пентагону, передає Reuters.

Сполучені Штати та інші союзники витратили місяці, будуючи Україну так званою «сталевою горою» зброї та навчаючи українські сили загальновійськовим методам, щоб допомогти Києву пробити грізну російську оборону під час його контрнаступу.

Але Росія також витратила місяці, окопаючись у оборонних позиціях, оточуючи їх протипехотними мінами та будуючи важкі озброєні укріплення, що зробило просування України на сході та півдні повільним і кривавим.

Колін Кал, головний політичний радник Пентагону, сказав журналістам, що Росія успішніше копалася, «ніж, можливо, це було цілком оцінено».

Він висловив упевненість, що українці викладаються у важкій боротьбі.

«Занадто рано судити про те, як йде контрнаступ у той чи інший бік, оскільки він знаходиться на початку середини», — сказав Кал у Пентагоні.

«Вони все ще досліджують російські лінії оборони на наявність слабких місць. І справжньою перевіркою стане те, як швидко вони зможуть використовувати ці слабкі місця, коли вони їх виявлять». Боєприпаси, як сподівається Пентагон, допоможуть Україні мати достатню вогневу потужність.

«Ми хочемо переконатися, що українці мають достатньо артилерії, щоб тримати їх у бою в контексті нинішнього контрнаступу, і тому, що все йде трохи повільніше, ніж дехто сподівався», – сказав він.

Деякі офіційні особи США на умовах анонімності висловили оптимізм, що Київ має всю необхідну зброю, включаючи заряди для розмінування та мінні плуги.

Україна також може мати унікальну можливість після збройного заколоту минулого місяця лідера російських найманців Євгена Пригожина, який, на думку офіційних осіб США, викрив руйнівні наслідки війни президента Володимира Путіна в Україні.

У четвер президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Пригожин все ще перебуває в Росії з тисячами бойовиків групи Вагнера.

У п’ятницю Кал відмовився говорити про Пригожина.

«Пригожин: де він, чим займається, я не знаю», — сказав він. «Очевидно, що російська держава намагається систематично демонтувати його імперію та розставити частини в різних місцях. Я вважаю, що остаточну мету Путіна для Пригожина та залишків Вагнера — ще належить визначити».

Поділитись