Стало відомо, навіщо Козак літав у Берлін напередодні засідання ТКГ по Донбасу

Стало відомо, навіщо Козак літав у Берлін напередодні засідання ТКГ по Донбасу

Заступник глави адміністрації президента РФ Дмитро Козак підтвердив, що літав до Берліна. Там проходили переговори по врегулюванню конфлікту на південному сході України.


В ефірі російського телеканалу він повідомив, що розмови проходили у відомстві федерального канцлера. Він зазначив, що діалог вийшов конструктивний і пройшов в «діловому ключі».

«Учасники домовилися про взаємні подальші дії щодо мирного врегулювання конфлікту, а також про безліч непростих завдань, які потребують вирішення, взаємодії з представниками Донбасу, України в нормандському форматі», – зазначив заступник голови.

Він додав, що ці консультації дадуть додатковий імпульс для інтенсифікації (процес, в якому застосовуються найбільш ефективні засоби) переговорів.

Прим цьому Козак підкреслив, що говорити про конкретні результати ще рано. Рішення повинні прийматися тристоронньої контактною групою або в рамках «нормандського формату».

Раніше міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що проводити саміт в «нормандському форматі» безглуздо через позицію української влади.

У свою чергу політичний експерт Віталій Портников заявив, що такий візит – підготовка до рішучої атаки на Україну і її керівництво напередодні економічної та соціальної кризи в країні.

“Дмитро Козак діє по добре знайомому для себе сценарієм. З одного боку, він демонструє конструктивність в переговорах з українською стороною – і навіть його партнери по переговорах кажуть, що він куди ефективніше свого попередника Владислава Суркова. Але, з іншого боку, ця конструктивність не допомагає саме тому, що українські учасники переговорів хочуть йти “шляхом попередників”. І не хочуть спілкуватися з представниками маріонеткових адміністрацій. Значить – “слуги війни”.

Ми прекрасно знаємо, в чому причина цього тупика. Вона в тому, що Путін і не збирається завершувати війну і домовлятися про що-небудь із Зеленським. У тому, що Путіну потрібен не Донбас, а вся Україна.

Але у Козака – своя система доказів. Він буде запевняти, що проблема – в неефективності української держави, в засилля олігархів, у впливі “екстремістів”. Ймовірно, це саме те, про що він говорив в Берліні.

Не потрібно думати, що до нього не прислухаються. У Молдові ця система доказів спрацювала. Саме тому Козаку вдалося привести до влади проросійські сили на чолі з президентом Ігорем Додоном не просто за згодою, а за участю Сполучених Штатів і Європейського Союзу. Причому представники західних країн щиро не розуміли, що демократичні сили будуть вигнані з коаліційного уряду буквально через кілька тижнів.

Остаточне підпорядкування Молдови – шляхом виділення Додону російського кредиту, який підозріло нагадує “кредит Януковича” – поки що не відбулися саме тому, що вчасно схаменулися і на Заході, і в Кишиневі. Що цього підпорядкування не хочуть допустити і молдавські прихильники європейської інтеграції, і представники олігархічного табору, і західні дипломати. Але хто сказав, що Україні так пощастить?

Те, що зараз роблять Козак і Гризлов, очевидно – вони демонструють неконструктивність української сторони. А навіщо? А потім, щоб довести: завершити війну і домогтися стабільності в країні можна тільки шляхом встановлення над Україною спільного протекторату Кремля і Заходу. Умовної коаліції Зеленський-Медведчук, яка “знешкодить” як найбільш завзятих олігархів, так і “націоналістів”. І дозволить відновити територіальну цілісність і мир.

У Кремлі можуть думати, що така коаліція може виявитися куди більш дешевим виходом, ніж велика війна, на яку сьогодні просто немає грошей. Але для України союз популістів і проросійських сил означатиме тотальну дестабілізацію і громадянську війну. Що теж на руку Путіну.

Втім, західні політики вже навчені гірким досвідом Молдови і можуть не клюнути на стару наживку Козака. Але він буде дуже старатися виловити рибу і в берлінському, і в паризькому і – що найголовніше – у вашингтонському ставках”, – вважає політолог.

Поділитись