Reuters повідомило про ризик відставки Бориса Джонсона

Прем’єр-міністра Великобританії Бориса Джонсона очікує на двогодинну розмову з представниками парламентських комітетів у зв’язку з відставкою двох міністрів.

Про це повідомило у середу, 6 липня, агентство Reuters.

Зазначається, що за результатами засідання ухвалять рішення про майбутнє самого Джонсона на посаді прем’єр-міністра.

У публікації йдеться про те, що дедалі більше соратників британського прем’єра із правлячої Консервативної партії бажають цієї ротації. Незважаючи на це Джонсон продемонстрував свій намір зберегти посаду, призначивши колишнього міністра освіти новим керівником міністерства фінансів.

Депутат Консервативної партії на умовах анонімності заявив, що «ймовірно, Джонсона, що брикається і кричить, доведеться тягнути з Даунінг-стріт».

«Але якщо ми маємо зробити це, то ми це зробимо», — сказав він.

Раніше стало відомо про те, що ще п’ять держслужбовців наслідували приклад голів мінфіну і Міністерства охорони здоров’я Великобританії і подали у відставку через скандал за участю прем’єр-міністра Джонсона та його протеже.

5 липня про своє рішення повідомив заступник генпрокурора Англії та Уельсу Алекс Чак. Глави Мінфіну та МОЗ Великобританії також подали у відставку. Саджид Джавід, залишаючи свою посаду, заявив, що він втратив довіру до Джонсона і «більше не може продовжувати працювати із чистою совістю».

Слідом свої посади залишили: особистий парламентський секретар міністра у справах Північної Ірландії Джонатан Гулліс, особистий парламентський секретар міністра охорони здоров’я Сакіб Бхатті, особистий парламентський секретар міністра у справах Уельсу Вірджинія Кросбі та особистий парламентський секретар міністерства.

Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, коментуючи заяви глави МОЗ Великобританії Саджіда Джавіда про рішення залишити свою посаду, зазначила, що Великобританія кинула всі сили на протидію Росії, тому Лондон не може боротися з внутрішніми проблемами.

Наприкінці 2021 року Джонсона та інших урядовців викрили в організації розважальних заходів під час локдауну, введеного через коронавірусну інфекцію. Газета The Mirror повідомила, що «винні вечірки» проводились у резиденції на Даунінг-стріт у Лондоні на регулярній основі.

Після публікації доповіді Джонсон заявив, що відмовляється йти у відставку, незважаючи на те, що розуміє, «наскільки розгнівані британці».

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,