Польща назвала причини закриття прикордонного переходу з Білоруссю

Польща назвала причини закриття прикордонного переходу з Білоруссю

Польський уряд назвав однією з головних причин закриття прикордонного переходу з Білорусією у Бобровниках рішення Гродненського обласного суду, який засудив журналіста міжнародного каналу громадського телебачення Польщі Polonia Андрія Почобута до восьми років позбавлення волі.

Про це повідомив у п’ятницю на брифінгу речник МЗС Польщі Лукаш Ясіна.

“Ми всі знаємо, що робить Білорусь, яку агресивну політику допускає щодо нашої країни в останні півтора роки. Думаю, важливі питання держбезпеки змушують нас зараз так чинити. Це раціональне рішення, яке гарантує безпеку польської держави”, – сказав він, звинувативши в ірраціональній поведінці влади Білорусі за події щодо Почобута.

“Чи прийматимуться якісь інші рішення у цій справі? Ми точно ще не раз зустрінемося тут біля міністерства”, – зазначив Ясіна. “Ми всі розуміємо, з ким сусідуємо і чому ті чи інші кроки робляться. Нагадаю, що це відбувається через півтора роки після того, як Білорусь допустила щодо нашої країни мало не пряму агресію. Терпіння польської держави і так велике”, – додав він.

Прикордонний перехід у Бобровниках припинить працювати сьогодні з 12:00 (14:00 за київським часом). Як повідомила прес-секретар польської прикордонної охорони Ганна Михальська, цей перехід в останній рік був єдиним у Підляському воєводстві прикордонним переходом, який оформляв перевезення товарів. Після набрання чинності рішенням про його закриття на польсько-білоруському кордоні залишиться лише один діючий прикордонний перехід у Тереполі.

У листопаді 2021 року Польща на хвилі загострення міграційної кризи закрила прикордонний перехід у Кузниці. Тоді мігранти тисячами намагалися проникнути на польську територію. Загалом за 2021 рік було зафіксовано близько 40 тис. спроб нелегальних мігрантів незаконно проникнути до Польщі з Білорусії. Роком раніше їх було лише 122. Польська влада звинуватила у міграційній кризі Білорусь, заявивши, що Мінськ сприяє напливу мігрантів, а білоруські прикордонники допомагають їм атакувати польський кордон.

В останні місяці чисельність нелегальних мігрантів, які намагаються потрапити до республіки, становила не більше кількох десятків людей на день. За весь 2022 рік було зафіксовано 15,7 тис таких спроб. Більшість із них польські служби припиняють. Якщо мігрантам вдається пройти на польську територію, частину з них затримують і відправляють у центри, що охороняються, але більшість повертають на білоруську сторону.

Громадянина Білорусі польського походження Почобута затримали навесні 2021 року, у жовтні 2022 року його було включено Комітетом державної безпеки Білорусі до переліку осіб та організацій, причетних до терористичної діяльності. Гродненський суд визнав його винним “у публічних закликах до здійснення інших дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь, та розповсюдження матеріалів, які містять такі заклики, вчинені з використанням засобів масової інформації” та інтернету.

Також його визнали винним “в умисних діях, спрямованих на порушення національної, релігійної та іншої соціальної ворожнечі”. Вирок суду в законну силу не набрав чинності і може бути оскаржений і опротестований у встановленому законодавством порядку, пояснили у Верховному суді республіки.

МЗС Польщі виступило із заявою, назвавши рішення суду щодо Почобута несправедливим і закликавши звільнити журналіста.

Поділитись