МЗС РФ відповів на претензії Японії через Курили

МЗС РФ відповів на претензії Японії через Курили

Росія жорстко відповідає на поведінку Японії, яка постійно нервово реагує на розвиток південній частині Курильських островів.

Про це заявив глава російського МЗС Сергій Лавров, виступаючи в Далекосхідному федеральному університеті з лекцією на тему «Міжнародна діяльність Росії для розвитку російських регіонів».

Міністр зазначив, що переговорам між Москвою і Токіо відповідно до мирної угоди не допомагає постійна нервова реакція японців на те, що Росія розвиває Курильські острови.

«Або проводимо там якісь навчання, або зміцнюємо обороноздатність цього нашого кордону, або відвідує хтось із російського уряду один з чотирьох або все відразу острова. Нам це (реакція Японії) незрозуміло, і ми дуже жорстко кожен раз реагуємо, нагадуючи японцям, що це невід’ємна частина території Росії, яка увійшла до складу нашої країни за підсумками Другої світової війни, що закріплено в Статуті ООН», – передає ЗМІ.

Глава МЗС Росії підкреслив, що в Статуті ООН є стаття 107, де сказано, що все, що вирішено за підсумками Другої світової війни державами-переможницями, перегляду не підлягає.

«Японія, коли вступала в ООН, цей Статут ратифікувала», – додав він.

За його словами, Росії необхідно активніше займатися островами.

«Зараз планується, як я розумію, будівництво аеропорту на Ітуруп або Кунашире, щоб він був міжнародним аеропортом, і я чув, що для школярів Південно-Курильського району хочуть зробити спеціальні пільгові квоти для вступу в федеральні вищі навчальні заклади. Розробляється спеціальна федеральна цільова програма – Соціально-економічний розвиток Курильських островів», – пояснив міністр.

Лавров підкреслив, що Росія не соромиться обговорювати історичні факти.

«Головне, щоб ці історичні факти не використовувалися, щоб затягувати вирішення проблем, які реально створюються в тому числі для нашої безпеки», – сказав глава МЗС Росії.

За словами Лаврова, Росія розраховує, що Японія дасть відповідні роз’яснення щодо свого військового союзу з США.

«Стурбованість викликає не сам союз Японії з США, а то, на що цей союз спрямований. Японія заявляла і запевняла нас багато разів, що ніколи не дозволить розміщення на звий території озброєння, яке буде представляти загрозу для Росії, але ось зараз вона це робить, і США оголосили Росію противником, ворожим, недружньою державою, а Японія заявляє, що США головний союзник Токіо, – сказав він. – Сподіваюся, що ті питання, які ми сформулювали для японських співрозмовників з приводу загроз нашій безпеці, що створюються їх союзом з США, будуть сприйняті серйозно, і, коли буде відновлено наш діалог, зараз багато каналів перервані, ми отримаємо роз’яснення і будемо готові їх обговорити».

Глава МЗС Росії зазначив також, що підписання мирного договору між Росією і Японією було б хорошим рішенням.

«Наші японські колеги завжди говорять про своє бажання максимально швидко рухатися в бік укладення мирного договору, який вони, правда, бачать виключно у формі рішення так званої територіальної проблеми, яка для нас не існує, але мирний договір, звичайно, було б непогано підписати» , – сказав він.

Разом з тим, за словами міністра, формальне відсутність мирного договору в його класичному розумінні не заважає Росії і Японії мати повноцінні дипломатичні відносини з регулярними контактами.

«Ми запропонували японським колегам укласти мирний договір, який буде націлений в майбутнє, який буде комплексно забезпечувати нашу взаємодію і в економіці, і в гуманітарній сфері, і у зовнішній політиці. Тобто договір, націлений на формування партнерства, тому що просто написати, що ми не воюємо, це зараз смішно», – зазначив Лавров.

30 червня міністр оборони Японії Нобуо Кісі під час огляду бази сухопутних сил самооборони Хигасі-Тітосе на північному японському острові Хоккайдо висловив заклопотаність активністю російських військових на Далекому Сході.

Поділитись