Китай налякав США російською ракетою, що потужніша “Сатани”

Китай налякав США російською ракетою, що потужніша “Сатани”

Росія скоро прийме на озброєння таку суперракета, яка американським системам ПРО довгий час буде не по зубах. І заявляють про це не з Москви. У Китаї публікують цілий цикл статей про російське “ядерне відродження”.


Китай, який останнім часом піднявся на небувалу висоту і в військово-промисловому комплексі, і в космосі, не без захвату аналізує успіхи Росії. Видання The Paper – одна з найбільших новинних платформ зі штаб-квартирою в Шанхаї – публікує серію матеріалів про “ядерне відродження” Росії. Зокрема, пише про суперракету, яка скоро замінить важкі міжконтинентальні балістичні ракети Р-36М. У НАТО їх називають “Сатаною”.

У Р-36М скоро закінчується термін експлуатації. Раніше їх розробляли в конструкторському бюро на території України, після 2014 року це стало неможливим. Зараз Москва створює нову важку міжконтинентальну балістичну ракету РС-28 “Сармат”. Розробки вже завершені. Заводи модернізовані для серійного виробництва цього типу озброєння.

Стартова маса ракети “Сармат” – 208,1 тонни, маса корисного навантаження – більше десяти тонн, маса палива – 178 тонн, довжина ракети – 35,5 метра, діаметр – три метри. Тип бойової частини – розділяється головна частина з блоками індивідуального наведення – дозволить ракеті обходити американські системи ПРО. “Сармат” може переносити 10-15 ядерних боєголовок. Використовується інерціальна навігація, супутникове і астрономічне наведення.
Ця ракета може атакувати цілі на іншому континенті як через Північний полюс, так і через Південний. При цьому системи протиракетної оборони США її не помітять. “Сармату” по плечу суборбітальний політ на рекордні 18 тисяч кілометрів, що перекриває весь діапазон застосування ракетних комплексів в межах Землі.

Вашингтон працює над багатозарядним перехоплювачем, який міг би знизити пробивну здатність множинних ядерних боєголовок. Але “Сармат” оснащений особливими гіперзвуковими боєголовками, йому такі перехоплювачі не страшні, пишуть китайські журналісти.

Зараз йде підготовка до льотних випробувань РС-28, вони повинні пройти в цьому році. Пандемія коронавірусу на даному процесі не позначилася, розповів ЗМІ віце-прем’єр Росії Юрій Борисов. Перші серійні ракети “Сармат”, як очікується, надійдуть на озброєння в 2021 році.

“З таким способом проникати до мети і з такою міжконтинентальною балістичною суперракетою, яку Росія вже готується прийняти на озброєння, американські системи ПРО впоратися ще довгий час не зможуть”, – роблять висновок китайські журналісти.

Історія в цілому показова. Не так давно і в Пентагоні, і в НАТО, де всім ясно, хто головний, називали Китай мало не ворогом номер один, обіцяли придивитися до нього. З іншого боку, намагаються включити його в угоди з озброєнь.

Росія теж була в списку першочергових небезпек. І тепер одна загроза відзначає успіхи іншої, та ще й говорить про її перевагу над США. Довелося главам Пентагону і НАТО нещодавно обговорювати “спільну відповідь на російські ракети”. Пообіцяли щось збалансоване.

Поділитись