Глава Єврокомісії заявила, що проблема постачання газу з Росії торкнулася 12 країн ЄС

Росія частково скоротила або повністю припинила постачання газу 12 державам – членам Євросоюзу.

З таким твердженням виступила голова Єврокомісії (ЄК) Урсула фон дер Ляйєн в опублікованому в суботу інтерв’ю португальській газеті Diario de Noticias.

«Росія цілеспрямовано припинила поставки, повністю або частково, 12 країнам — членам, — виклала вона свою версію розвитку подій. — Ми маємо готуватися до більшого скорочення або навіть повного припинення постачання російського газу». За словами глави ЄК, зобов’язання щодо скорочення споживання газу на 15% допоможе «поповнити запаси [європейських сховищ] перед зимою».

«Зараз ЄС звертається до надійніших енергетичних партнерів, — уточнила вона. — У нас вже є рекордні обсяги постачання зрідженого природного газу (ЗПГ) зі США. І ми отримуємо дедалі більше газу з Норвегії, держав Перської затоки, Алжиру чи регіону Каспійського моря» . «Все більше країн інтенсифікує своє виробництво. І результати видно, — вважає фон дер Ляйєн. — Протягом першої половини 2022 року ми додатково імпортували 38 млрд кубометрів ЗПГ і газу, що транспортується трубопроводами за межами Росії». «Цей обсяг з лишком компенсує скорочення постачання газу російським трубопроводом на 28 млрд кубометрів», — додала вона.

«Держави – члени взяли на себе колективне зобов’язання скоротити споживання газу на 15%, – нагадала глава ЄК. – З таким скороченням ми можемо провести цю зиму в безпеці». «Кожна країна сама вирішує, як досягатиме цієї мети, — пояснила вона. — Тільки у разі повного припинення поставок російського газу та серйозного погіршення ситуації мета стане обов’язковою». «Дуже важливо, щоб усі розуміли, що потрясіння в одній країні ЄС спричинить катастрофічні наслідки для всієї нашої економіки», — додала фон дер Ляйєн.

Рада ЄС прийняла у вівторок запропонований ЄК план добровільного скорочення споживання газу у євроспівтоваристві на 15% з 1 серпня 2022 року до 31 березня 2023 року. Він також передбачає можливість переходу до другої, обов’язкової фази скорочення споживання на ті ж 15%, якщо ЄК визнає, що виникла загроза припинення поставок, і оголосить «загальносоюзну тривогу».

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,