В Україні почали рятувати хворих на SARS CoV-2 методом з 2000-х років

В Україні почали рятувати хворих на SARS CoV-2 методом з 2000-х років

Українські медики почали використовувати пакети для неінвазивної вентиляції легенів в якості альтернативи апаратів ШВЛ для лікування заражених коронавірусом пацієнтів.

Про це написала харківський лікар Єлизавета Шилова на своїй сторінці в Facebook.

Вона зазначила, що цей метод через нестачу апаратів штучної вентиляції легенів широко використовувався в Україні ще 20 років тому. «Пакети врятували тоді не одне життя. А чому б і ні?!” – задалася питанням лікар.

За словами Шилової, найскладнішим етапом став пошук самих пакетів, які потім надягають на голови пацієнтів: «Вони часто рвалися. Складно було знайти прозорі і, пардон, не смердючі. Деякі одягаєш на голову, і від запаху поліетилену погано ставало навіть здоровим. З’єднання пакета з кисневими трубками за допомогою лейкопластиру часто давало витік і так далі».

Лікар зазначила, що їй вдалося знайти виробника, який з другої спроби випустив якісні пакети. За її словами, їх можна використовувати в місцевих лікарнях, де не вистачає апаратів ШВЛ. «Так, це не повна перемога над COVID-19. Але це наш маленький крок в її сторону», – резюмувала Шилова.

Поділитись