У Великобританії збираються підвищити податки

У Великобританії збираються підвищити податки

Організація економічного співробітництва та розвитку заявила, що зростання податків означає, що домогосподарства Великобританії зіткнуться ще кілька років із падінням рівня життя, навіть незважаючи на зниження інфляції.

Про це пише Bloomberg.

Паризький інститут зазначив у своєму піврічному економічному прогнозі, що реальна заробітна плата «нарешті зросте», оскільки оплата випередить ціни, але «вищий фіскальний тиск зменшить наявний дохід домогосподарств».

Попередження надійшло через кілька днів після того, як уряд оприлюднив скорочення на 10 мільярдів фунтів стерлінгів (12,7 мільярда доларів) внесків на національне страхування, податку на заробітну плату, який міністр фінансів Джеремі Хант назвав частиною «найбільшого пакету скорочень податків з 1980-х років».

Проте загальний тягар досягає найвищого рівня після Другої світової війни в результаті рішення заморозити граничні розміри податків з 2022 по 2028 рік, прогнозує Управління з питань бюджетної відповідальності.

Ефект, відомий як фіскальне гальмування, призведе до щорічного збору податків від домогосподарств приблизно на 30 мільярдів фунтів стерлінгів більше, ніж уряд повертає в НІК, заявив у вівторок парламенту Девід Майлз , член фіскального контролю.

За його словами, фінансовий тиск «знижує реальну вартість їхніх доходів». «У результаті цього їхній рівень життя знизився». OBR каже, що реальний наявний дохід на людину перебуває в стані найбільшого падіння з 1950-х років.

ОЕСР заявила, що «податковий тиск на домогосподарства та підприємства значно зріс після весняного бюджету через заморожування категорій прибуткового податку та підвищення ставки податку на прибуток підприємств». Основний податок на прибуток компаній зріс до 25% з 19% у квітні.

Представник казначейства сказав: «Хоча Великобританія має найнижче податкове навантаження з усіх великих європейських економік, нам довелося прийняти важкі рішення щодо податків, щоб допомогти виплатити наш борг через пандемію Covid».

«Оскільки зараз інфляція падає, ми приймаємо довгострокові рішення, необхідні для зростання, тому ми скоротили внески національного страхування для 29 мільйонів працюючих, що коштує 450 фунтів стерлінгів для середнього працівника».

Головний економіст ОЕСР Клер Ломбарделлі , яка раніше була головним економістом у Міністерстві фінансів Великобританії, привітала як скорочення NIC, так і урядове пільгове оподаткування компаній на суму 10 мільярдів фунтів стерлінгів «за повними витратами», про що було оголошено в осінній заяві.

За словами ОЕСР, нижчі NIC повинні заохотити більше людей до робочої сили, а повна витрата має стимулювати інвестиції в бізнес.

Він також похвалив уряд за його жорстку фіскальну позицію, скоротивши запозичення на 2% ВВП протягом наступних двох років. Зазначається, що консолідація «адекватно підтримує монетарну політику» для повернення інфляції до цільового рівня 2%.

Протягом трирічного періоду з 2023 по 2025 рік зростання ВВП Великобританії буде другим найповільнішим серед усіх країн Великої семи, після Італії та Франції, прогнозує ОЕСР. Німеччина буде найслабшою. Міністерство фінансів відзначило, що Велика Британія з 2010 року розвивалася швидше, ніж Франція, Японія, Італія та Німеччина.

Оскільки Банк Англії, схоже, виключає пом’якшення грошово-кредитної політики найближчим часом, ОЕСР очікує, що процентні ставки утримаються на рівні 5,25% до «початку 2025 року», а базова інфляція впаде до 3,8% наступного року та 2,6% наступного року. До кінця 2025 року очікується швидке зниження ставки до 4%.

ОЕСР знову закликала уряд Великої Британії відмовитися від потрійного блокування — гарантії того, що державна пенсія зросте на найвищий рівень інфляції, зростання заробітку або 2,5% — і прив’язати його до середнього рівня інфляції та заробітку.

Було також попереджено, що державні фінанси зіткнуться зі значними ризиками протягом наступних п’яти років у зв’язку зі збільшенням витрат на пенсії, збільшенням інвестицій у декарбонізацію промисловості та будинків, а також втратою мита на паливо, оскільки бензинові транспортні засоби замінюються електричними.

Поділитись