Сертифікація Північного потоку-2 може відновитись протягом чотирьох місяців

Сертифікація «Північного потоку – 2» може відновитись протягом чотирьох місяців, що залишилися на перевірку. Про це заявили у комітеті бундестагу з економіки. Нещодавно оператор компанії Nord Stream 2 AG заснував німецьку дочірню структуру — це була необхідна умова для сертифікації проекту відповідно до Закону про енергетичне господарство ФРН. Проте, як розповів німецький регулятор, процедуру буде відновлено лише після передачі всіх активів «дочці» та перевірки повного пакету документів. Поки що конкретний термін невідомий. Як пояснили у бундестазі, через ситуацію, що погіршується, в Україні не виключено, що уряд Німеччини може все-таки включити трубопровід до списку санкцій.

Будівництво «Північного потоку – 2» було завершено ще у вересні минулого року. Проте проект досі стикається зі складнощами німецької та європейської бюрократії. Так, 16 листопада процес сертифікації трубопроводу зовсім призупинив німецький регулятор — Федеральне мережеве агентство BNetzA через невідповідність Закону про енергетичне господарство ФРН. Від оператора проекту Nord Stream 2 AG потрібно створити «дочку», щоб передати їй частину активів.

Перешкодою став один із основоположних документів Третього енергопакету ЄС — Газова директива, поправки до якої було прийнято у 2019-му. У листопаді цього року її включення (імплементацію) в німецьке законодавство схвалив бундестаг. Директива передбачає поділ діяльності з видобутку та транспортування газу, тобто компанії, зайняті у видобутку, генерації та імпорті енергоресурсів, не можуть контролювати або володіти переважним пакетом акцій розподільних мереж. У разі недотримання її положень основний учасник проекту ПП-2 «Газпром» може використати лише 50% потужності трубопроводу.

26 січня оператор проекту Nord Stream 2 AG започаткував німецьку дочірню структуру Gas for Europe GmbH. Як заявили в прес-службі оператора, вона стане власником та оператором 54-кілометрової ділянки газопроводу «Північний потік – 2», розташованої в німецьких територіальних водах, та майданчика берегових об’єктів у місті Любмін як незалежний оператор транспортної системи.

Проте, ця новина не змусила німецьку сторону в прискореному режимі відновити сертифікацію. Як заявили у BNetzA, процес залишатиметься призупиненим доти, доки не буде завершено передачу основних активів німецької дочірньої компанії, а також завершено перевірку регулятором повноти документації про Gas for Europe GmbH. «В даний час ми не можемо передбачити, коли процедуру можна відновити», — додали в BNetzA.

Як запевнив ЗМІ депутат від СДПН Маркус Тенс, який входить до економічного комітету бундестагу, якщо всі перераховані вимоги будуть виконані, Федеральне мережеве агентство може відновити сертифікацію в чотиримісячний термін, передбачений законодавством. Крім того, політик нагадав, що наразі все ще перевіряється відповідність проекту вимогам ЄС.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,