Сенат США 13 січня проголосує за запропонованими санкціями проти “Північного потоку – 2”

Сенат США 13 січня проголосує за запропонованими санкціями проти “Північного потоку – 2”

Сенат Конгресу США, як очікується, проголосує за запропонованим республіканцем Тедом Крузом (від штату Техас) законопроект про санкції проти “Північного потоку – 2” 13 січня.

Про це свідчить поширене у середу повідомлення про графік роботи верхньої палати американського законодавчого органу.

Для затвердження законопроекту Круза у Сенаті потрібно 60 голосів. Щоб домогтися прийняття ініціативи верхньою палатою, республіканцям потрібно заручитися підтримкою щонайменше 10 демократів. Газета Politico раніше писала, що Сенат, найімовірніше, не затвердить цієї ініціативи. За даними видання, демократи, які раніше висловлювалися на підтримку нових рестрикцій щодо газопроводу, “сигналізували про зміну своєї позиції”. Зокрема, у понеділок заступник держсекретаря США з політичних справ Вікторія Нуланд та старший радник Держдепартаменту США з енергетичної безпеки Еймос Хокстін зустрілися із сенаторами-демократами, щоб переконати їх не підтримувати цей документ.

Законопроект республіканця зобов’язує вашингтонську адміністрацію запровадити санкції щодо газопроводу протягом 15 днів після його затвердження. Рестрикції, згідно із законопроектом, будуть запроваджені щодо організацій, відповідальних за проектування, будівництво та експлуатацію газопроводу, а також щодо низки їхніх працівників. Санкції полягають у забороні на в’їзд у США, а також заморозці активів у США та забороні для американських громадян чи компаній на ведення бізнесу із фігурантами чорного списку.

У середу група демократів на чолі з Робертом Менендесом внесла до Сенату Конгресу США свій законопроект про рестрикції щодо Росії на випадок ескалації напруженості навколо України. Він передбачає, крім іншого, запровадження санкцій проти російського президента Володимира Путіна, прем’єр-міністра, глав МЗС та Міноборони, начальника Генштабу ЗС РФ та інших представників військового керівництва. Крім того, обмежувальні заходи можуть торкнутися газопроводу “Північний потік – 2”.

Про підтримку ініціативи демократів заявила офіційний представник Ради національної безпеки Білого дому Емілі Хорн. У той же час законопроект республіканця Круза вона піддала критиці, заявивши, що ця ініціатива “підірве зусилля зі стримування Росії і відніме важелі впливу, які зараз мають Сполучені Штати та їхні союзники та партнери”. “Все це – у той самий момент, коли нам необхідно бути найвищою мірою єдиними з нашими європейськими партнерами, у тому числі з Німеччиною. Це неправильно”, – наголосила вона.

Будівництво “Північного потоку – 2” повністю завершилося 10 вересня 2021 року. Спочатку його планувалося завершити до кінця 2019 року, проте через санкції США будівництво затримувалося. Газопровід складається із двох ниток загальною потужністю 55 млрд куб. м на рік, що пролягають від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Російська сторона неодноразово наголошувала, що “Північний потік – 2” є комерційним проектом і реалізується спільно з європейськими партнерами. Москва висловлювала подив спробами низки країн зумовити долю газопроводу політично мотивованими обставинами. РФ також неодноразово заявляла, що ніколи не використовувала енергоресурси як інструмент тиску.

Поділитись