Вчені вигадали спосіб отримувати енергію з людського тіла

Вчені вигадали спосіб отримувати енергію з людського тіла

Гаджети, що вічно розряджаються – справжнє лихо нашого століття: людині постійно доводиться думати, чи вистачить смартфону заряду на день або що там з акумулятором у ноутбука.

А що якщо вся ця морока залишилася б в минулому, а енергію техніка могла б черпати … з тепла людського тіла? Ні, це не фантазія, а спільна розробка російських, шведських і німецьких вчених.

Секрет чудо-технології – перший в світі термоелектричний матеріал з впорядковано розташованими нанотрубками, створений дослідниками російського дослідницького технологічного університету «МИСиС», Технологічного університету Лулео і Йенского університету імені Фрідріха Шиллера. Сам принцип термоелектричного матеріалу далеко не новий – ефект конвертації тепла в електроенергію через різницю температури в місцях кріплення до пластині провідників був відкритий Томасом Зєєбеком ще в 1821 році. Теорію навіть намагалися реалізувати, але результати не вселяли віри в перспективність задумки – сплави видавали низький ККД, при цьому вимагали розігріву до декількох сотень градусів.

Дослідники світу довгий час виношували ідею використовувати полімерні матеріали як альтернативу сплавів, оскільки на відміну від металу, вони працюють навіть при кімнатній температурі, гнучкі, нетоксичні і мають низьку теплопровідність – тобто, не розсіюють тепло. Однак випробувати задумку на належному рівні вийшло тільки зараз.

Вищезазначена команда вчених кафедри Функціональних наносистем і високотемпературних матеріалів «МИСиС» спільно зі шведськими та німецькими колегами створили модифіковану версію полімеру на основі поліетілендіоксітіофена з витягнутими і впорядковано розташованими нанотрубками. Спершу інженери виростили вертикальний «ліс» з вуглецевих нанотрубок на напівпровідниковій підкладці, а потім витягли їх по горизонтальній площині. Конструкцію, «залили» полімером. Вуаля – перший термоелектричний суперматеріал готовий.

Учасники наукової групи з боку «МИСиС» стверджують, що характеристики матеріалу практично гарантують його здатність перетворювати навіть тепло людського тіла на контрасті з кімнатною температурою в корисну електроенергію.

За матеріалами onlinelibrary.wiley.com. Фото 4pda.

Поділитись