Вчені розкрили один з головних секретів сексу

Паразитичні риби-міноги допомогли вченим зрозуміти, як виникли статеві феромони і чому запах чоловіків змушує жінок думати про секс.

Їх висновки були опубліковані в журналі PLoS Biology. «Ми виявили, що молочко міног містять в собі спермин, дуже потужний феромон, що привертає увагу тільки тих самок, які готові до розмноження. Нам вдалося відкрити нову стратегію, яку самці використовують для залучення уваги самок і оповіщення їх про те, що поблизу є партнери», — розповіла Анна Скотт з університету штату Мічиган в Іст-Ленсінг (США).

Незважаючи на примітивне пристрій і анатомію, міноги мають досить незвичайними і складними шлюбними традиціями. За часів сезону розмноження, кожен самець припливає на нерестовище і будує своєрідне «гніздо», яке він охороняє від посягань конкурентів і куди він намагається заманити самок.

Представниці протилежної статі, в свою чергу, «інспектують» ці структури, вибирають самця і разом запліднюють кладку, в яку може потрапити до декількох десятків тисяч ікринок. Після завершення сезону розмноження і декількох інших спарювань вони вмирають, звільняючи місце для нового покоління міног.

Американські біологи спробували з’ясувати, що саме змінює поведінку самок, вивчивши вміст молочка самців міног, чиї нерестовища не мають чітко визначених положень, але при цьому завжди привертають увагу самок.
На превеликий подив дослідників, вони виявили в спермі цих риб величезні кількості добре знайомого їм речовини, яке було відкрито в людській спермі ще в кінці 17 століття. Йдеться про спермин, короткою органічної молекулі, яка надає насінної рідини її характерний запах, а також захищає ДНК сперматозоїдів від пошкодження при попаданні в статеві органи жінки.

Це з’єднання, як показали подальші досліди на самках міног, дійсно радикальним чином змінювало їх поведінку, якщо ті були готові до розмноження, змушуючи їх плисти в ту точку акваріума, куди вчені виливали його розчин. При цьому воно не впливало на самців і статевонезрілих самок.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,

Load...
Загрузка...