Через різницю у тисячу гривень мільярди гривень отримало польське підприємство

Через різницю у 1000 грн. майже 2 млрд. грн. пішли не українському підприємству, а злочинно віддані польській компанії! В 2016 році КП «Київпастранс», після підписання між мером Києва Віталієм Кличком і польським заводом меморандуму про співпрацю, закупив 11 польських трамваїв PESA моделі 71-414К. Всі ці польські трамваї у 2014 році мала закупити російська компанія «Мосгортранс», але в кінцевому підсумку відмовилися від них.

Більше того, для виробництва 120 трамваїв для Москви було створено спільне підприємство «PESA» і «УВЗ» («Уралвагонзавод»), яке і виробляло трамваї моделі 71-414. Також інформація була опублікована на російському транспортному форумі, де зазначалося, що моделі трамваїв 71-414 вироблялися в Єкатеринбурзі на Уральському заводі транспортного машинобудування. Аби приховати в Україні цю інформацію «PESA» зареєструвала ці вагони під другою назвою «71-414 К», а рік випуску 40 вагонів , які замовив КП «Київпастранс», було вказано 2017.

Сама корпорація «УВЗ» була заснована Указом Президента РФ Володимира Путіна № 1102 від 27 серпня 2007 року!

В липні 2017 року відбувся тендер через систему «ProZorro» на закупку 40 26-метрових трамваїв для КП «Київпастранс» для подальшого її використання на правобережній лінії швидкісного трамваю. Участь у тендері приймали дві компанії – Українська компанія зі Львова «Електрон» та польська компанія «PESA». В кінцевому підсумку перемогу здобула «PESA» , яка запропонувала ціну 1 млрд. 813 млн.199 тис. грн., яка була на 1000 грн. меншою від ціни «Електрон» (сума 1 млрд. 813 млн. 200 тис. грн.). В результаті майже 2 млрд. грн. пішли не українському підприємству, не були вкладені вітчизняної транспортної промисловості, а злочинно віддані польській компанії, що значно вдарило по економіці України.

Направив депутатський запит до правоохоронних органів з вимогою здійснити передбачених чинним законодавством України заходів для проведення перевірки дотримання норм законодавства України при проведенні публічних закупівель через систему «ProZorro» швидкісних трамваїв КП «Київпастранс» в липні 2017 року! У випадку виявлення при проведенні перевірки ознак корупційного правопорушення або будь – якого іншого правопорушення, притягнути винних осіб до передбаченої законом відповідальності!

Михайло Головко, народний депутат України

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Load...
Загрузка...