Суд Москви залишив 4 українських моряків під вартою

Апеляційний суд Москви залишив чотирьох військовополонених українських моряків під вартою. Про це повідомив координатор адвокатів українців Микола Полозов у Facebook.

«7 лютого суд розглядав апеляції на рішення про продовження запобіжного заходу для чотирьох українських моряків: Володимира Терещенка, Сергія Попова, Богдана Головаша та Андрія Шевченка. Усі скарги відхилили», — написав він.

Микола Полозов також розповів, що засідання відбулося в закритому режимі. Тактичне завдання з оскарження продовження міри запобіжного заходу, пройдено — тепер є усі передумови для звернення до Європейського суду з прав людини, розповів адвокат. 

За його словами, суд також відмовився долучити копію резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи.

У резолюції йдеться, що захоплені росіянами українські моряки підпадають під дію «міжнародного гуманітарного права, зокрема й Женевські конвенції».

Як відомо, саме комплекс Женевських конвенцій, ухвалених 1949 року, регулюють статус військовополонених та правила поводження з ними.

Резолюцію про загострення в Азовському морі та Керченській протоці Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила 24 січня.

Нагадаємо, торік 25-го листопада поблизу Керченської протоки російські силовики обстріляли українські військові катери «Бердянськ» і «Нікополь» та буксир «Яни Капу». Судна йшли з Одеси до Маріуполя. У полон потрапили 24 українські моряки. Їм закидають незаконний перетин кордону. Московський суд залишив моряків у СІЗО Лефортово до кінця квітня. Українці визнали себе військовополоненими, усі звинувачення відкидають.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , , ,

Загрузка...
Load...