Донбасу загрожує екологічна катастрофа

Війна на Донбасі може призвести до екологічної катастрофи, зокрема в ядерній сфері.

«Світ має знати про загрози, з якими стикається Україна, які також є загрозами для всього світу, як мінімум для європейського регіону», — сказав міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак, на 27-й сесії Парламентської асамблеї ОБСЄ.

За словами міністра, терористи перестали відкачувати воду з багатьох шахт на окупованій території і це можна назвати «актом міжнародного екологічного тероризму, який світ має розслідувати належним чином». У числі цих 36 шахт і «Юний комунар», яка використовувалася в 1970-х для проведення підземного ядерного вибуху і де «закапсулювалися» його продукти.

«Країни, які розуміють загрозу атома, мають включити дуже дієву свою участь у вирішення екологічних проблем Донецької і Луганської областей», — підкреслив Семерак.

Глава Мінекології зазначив, що рішення проблем, пов’язаних із затопленням шахт, забрудненням земель в результаті вибуху снарядів, пожежами і відновленням біо-різноманітності в регіоні після закінчення війни доведеться вирішувати Україні та іншим країнам.

Семерак додав, що Україна самостійно не зможе вирішити ці проблеми ні з фінансового, ні з технічного, ні з експертного боку. Але, за його словами, ці роботи необхідно проводити тільки після припинення обстрілів, пише gazeta.ua.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,

Load...
Загрузка...