Золота Капібара, машина часу і дитячий футбол: Golden Union Cup

Золота Капібара, машина часу і дитячий футбол: Golden Union Cup

В ніч на 12 липня Київ знову не спав до ранку: ракети, безпілотники, героїчна робота ППО, вибухи і відчуття тривоги. Ці речі для киян, на жаль, втратили новизну. Але як зійшло сонце, сталося щось чарівне і зовсім несподіване. Рано вранці на спортивному комплексі УАФ ім. В. Баннікова вже грала музика, маленьких гостей на футбольному полі зустрічала двометрова лялька Золотої Капібари, а восьмирічні гравці кращих футбольних шкіл столиці та Київщини, хоч і не виспалися, але виходили на поле заряджені на перемогу.
Такою була відповідь спортивної спільноти на ворожий терор.
І це був зовсім новий формат спортивних турнірів, якого в Україні ще не бачили.
Але, почнемо спочатку.

Як народився незвичайний проект

Благодійний фонд «Golden Union» задумав зробити ще одну свою благодійну акцію незвичайною і цікавою для дітей, адже саме їх проблемами він опікується вже більше 20 років. І тут до ідеї долучився футбольний клуб зірок ФК «Маестро». Українських артистів, які входять до клубу, війна розкидала по всій країні. Чотирнадцять з них служать в ЗСУ , ще десять є інструкторами школи безпілотних систем «Maestro Air BRO», багато хто займається благодійністю, поставляючи спорядження військовим буквально в промислових масштабах. Є у «Маестро» і футбольна академія, де талановиті тренери вчать дітей грі і вмінню працювати в команді, адже певна частка учнів – діти переселенців, що втратили домівки від бойових дій.

Тому з’явилася ідея вирішити декілька проблем школярів одразу.

По-перше, учням футбольних шкіл, що пішли на канікули, турнір дає продовження тренувань, фізичної підготовки, і просто активності на свіжому повітрі.
По-друге , учасники турніру мають відвідати дитячі будинки та табори внутрішньо переміщених осіб, щоб діти не відчували себе кинутими і теж провели канікули, займаючись спортом.
По-третє, сформувати пакети благодійної допомоги дитячим закладам, які не в змозі закупити спортивне знаряддя та обладнати місця для фізичної активності.

Так народився благодійний дитячий футбольний турнір «Golden Union Cup».
Це був би звичайний благодійний захід, який при всій важливості своїх цілей, виглядав би як і сотні інших. Але…

Країну дивують першопроходьці

ФК «Маестро» недарма вже 17 років поєднує спорт і шоу. І завдяки цьому з’явилася зовсім унікальна подія.

Маестрівці вирішили змінити формат спортивних змагань і перетворили їх на дитячий фестиваль спорту. При цьому авторами і учасниками шоу стали самі діти.
Режисером шоу виступила 12-річна дівчинка Софія Несін. Софія грає в складі футбольного клубу «Атлант», м. Бориспіль, і бачила багато змагань, щоб зрозуміти чому вони недостатньо веселі і цікаві. В неї виникла ідея запросити для участі в шоу учасників Національного відбору дитячого пісенного конкурсу «Євробачення». Комітет Нацвідбору відгукнувся, і Турнір отримав власні дитячі голоси і зіркові обличчя.

На роль ведучого обрали Марка Коса, відеоблогера, телеведучого каналу «33 канал Kids». І в цьому не було б нічого дивного, але Марку лише 8 років, як і гравцям на полях турніру. Втім дорослу задачу проведення футбольних змагань він виконав дуже гарно.

Золоту Капібару як талісман турніру теж придумали діти, бо капібара – звір, що дружить з усіма, і може себе захистити. Як і наші молоді футбольні зірки.
Дорослі учасники проекту завжди були поруч і допомагали чим могли.

Наприклад, написали пісню – славень турніру. Слова і музику до неї створили PR-директор ФК «Маестро» Юрій Глушко, і продюсер зіркового клубу Влад Сотніков. Аранжування і продакшн зробив композитор і саунд-продюсер Андрій Тимощик, який працює з українськими зірками найвищого рівня. Виконав пісню дивовижний співак, 13-річний Артем Котенко, який виборов для України третє місце на дитячому Євробаченні-2024.

Новий досвід винагород для переможця

Дивлячись на це, Фонд «Golden Union» залучив додатковий благодійний збір і сформував призовий фонд у розмірі 20 000 гривень, який має отримати команда-переможець етапу змагань.
Таким чином лідер турніру на додаток до символічних атрибутів – медалей і кубку, отримає свій грошовий приз, який зможе витратити на корисні речі – спортивне обладнання, знаряддя, форму, тощо. Це буде сприяти розвитку команди і клубу.

Фінальним акордом несподіванок стала участь у турнірі зіркових арбітрів з числа гравців ФК «Маестро». Матчі судили директор Державної установи «Агенція масового спорту України» Андрій Ребрина, теле-радіоведучий Микола Матросов, Андрій Сторож з гурту «Авіатор», шоумен Олександр Сєліхов. За роки гри за «Маестро» вони набули необхідної кваліфікації, і були допущені до суддівства інспектором матчів.

Футбольне свято молоді

Отже, 12 липня на поле, віддане дітям, вийшли учасники благодійного турніру.

  1. ФК Вигурівщина (Київ);
  2. КДЮСШ Чемпіон (Київ);
  3. ФК Маестро (Київ);
  4. СК Данапріс (Гнідин);
  5. Шахтар (Бровари);
  6. White City (Біла Церква);
  7. ФК Дніпровський князь (Київ);
  8. ФК Оболонь (Київ).

Перед початком матчів традиційно прозвучав Славень України. Його виконала 9-річна зірочка, яка буде цього року боротися за виступ в фіналі дитячого Євробачення, наймолодша волонтерка, що зібрала 15 мільйонів гривень на потреби ЗСУ, солістка Оркестру Почесної Варти окремої Президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького Софія Нерсесян.

З піснею Турніру виступив учасник Національного відбору дитячого Євробачення, чемпіон Запорізької області з дзюдо 13-річний Всеволод Скрима.

До слова були запрошені дорослі учасники заходу: голова благодійного Фонду «Golden Union» Денис Кущ, Директор Державної установи «Агенція масового спорту України» Андрій Ребрина, військовий волонтер, представник «Американської коаліції за Україну» – Петр Волощенко та менеджер відділу розвитку футболу Української асоціації футболу – Мар’ян Яськів.

Гравці теж не стояли просто так. Вони завзято кричали свої клубні гасла, сміялися з Золотої Капібари, ловили мильні кульки, просто раділи сонячному дню після тривожної ночі і показували готовність йти до перемоги.

Так і вийшло. Азарт, драматизм і бойовий настрій був присутнім в кожному матчі. Але найбільш драматичним виявився фінальний матч між кращими командами турніру: вихованцями ФК «Оболонь» і командою дитячої школи футболу «Чемпіон». Сили команд буквально були рівними і обидві вони демонстрували футбол рівня європейських чемпіонатів. Фінальний матч завершився внічию 1:1.

І долю чемпіонства вирішила серія пенальті, яку блискуче провів голкіпер «Чемпіона» Налбатов Микита, який і став кращим воротарем змагань.
Він взяв три пенальті і привів свій клуб до першого чемпіонства в турнірі, який буде нараховувати 12 етапів.

Були також відзначені кращі гравці турніру серед команд-учасниць:
Найкращий гравець – Романішин Ілля, ФК «Оболонь»;
Найкращий захисник – Архименко Нікіта, ФШ «Шахтар Бровари»;
Найкращий нападник – Іванова Вероніка, СК «Данапріс».
Друге місце серед команд посіла Футбольна школа «Оболоні», третіми стали вихованці школи ФК «Шахтар» з міста Бровари.

Як ми винайшли машину часу

Фінальним дивом Турніру «Golden Union Cup» стала своєрідна машина часу, яку винайшли діти, коли обговорювали як має проходити шоу і змагання.
На символічний чек, який отримала на спортивне знаряддя КДЮСШ Чемпіон, поставили відбитки своїх долоней гравці переможної команди і ведучі Турніру. Буде йти час, нинішні переможці виростуть в дорослих чемпіонів Європи а може і світу, а відбитки їх рук залишаться назавжди такими, якими були коли вони отримали перший в своїй спортивній кар’єрі гонорар.

Перший етап турніру, як і подальші змагання, буде закарбований в часі завдяки короткому хронікальному фільму, який знімався в ході шоу. Ним опікується кінопродюсер, співак і композитор Денис Мусаєв, який має багатий досвід роботи з молоддю. Цей фільм дозволить ще не раз пережити всі хвилюючі моменти змагань.

Організатори щиро дякують Українській Асоціації футболу за безперервну підтримку дитячого футболу і, зокрема, неоціненну допомогу в організації цього турніру і надання всього необхідного для його проведення.

На окрему подяку заслуговує штаб Національного відбору дитячого пісенного конкурсу «Євробачення» і особисто Анна Тульєва. Сподіваємось, ця співпраця дитячого спорту і музики продовжиться на довгі роки.

Благодійний дитячий футбольний турнір «Golden Union Cup» почав свою ходу у світі дитячого футболу України і наступного місяця дитяча креативна команда поїде шукати чемпіонів серед дитячих футбольних шкіл інших обласних центрів країни.

Поділитись