Головний союзник Путіна – це… українська корупція

Головний союзник Путіна – це… українська корупція

За скромними оцінками представника МВФ в Україні Йоста Люнгмана ще до війни ми недоотримували через корупцію близько 2% зростання ВВП. Держсекретар США Ентоні Блінкен, спираючись на думку міжнародних інститутів, заявив, що через корупцію ми втрачаємо приблизно 30% свого ВВП. Приблизно стільки ж ми втрачаємо через війну… Тобто збиток від війни такий самий, як і від корупції? Так де ж ховаються наші вороги?

Згідно з даними Агентства Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID), основними причинами корупції в Україні є слабка система правосуддя і непрозорий уряд, який надміру контролює, у поєднанні з бізнес-політичними зв’язками і слабким громадянським суспільством.

MSI і корпорація RAND зазначають, що найвищі рівні корупції спостерігалися в оборонному секторі, силових структурах, судовій системі, поліції, охороні здоров’я та системі освіти. Найчастіше хабар вимагали під час перевірки підприємств і під час операцій з ПДВ.

Transparency International і Ernst & Young у своїх щорічних звітах ставлять Україну на лідируючі позиції за рівнем корупції, а владу називають авторитарно-олігархічною клептократією.

Також існує думка, що значні втрати України у війні з РФ спровоковані саме високим рівнем корупції, яка дала змогу інтегруватися у владу великій кількості ворожих агентів впливу. Саме завдяки корупції напередодні війни ми позбулися необхідних нашій армії озброєнь.

Крім заподіяння прямих фінансових втрат, українська корупція також є причиною того, що закордонні інвестори вкрай неохоче вкладають свої капітали в економіку країни. Сума хабарів для нормального функціонування бізнес-проектів в Україні зазвичай порівнянна з обсягами вкладених коштів, чиновницький апарат всесильний і безкарний, і навіть вищі ешелони влади не здатні приборкати це свавілля.

Згідно з недавнім опитуванням, більшість українців вважають корупцію серйозною проблемою для розвитку держави.  І визнають, що ще до війни вона робила повсякденне життя пересічних громадян нестерпним і провокувала зростаючу еміграцію з країни. По суті, корупція набула статусу соціокультурного артефакту і стала невід’ємною частиною щоденної ділової активності в будь-якій сфері діяльності.

В умовах, коли перемога України залишається заручником макроекономічної стабільності, ГО «Український центр міжнародного партнерства» під керівництвом Анатолія Полковнікова вирішила зробити пріоритетом своєї діяльності впровадження механізмів, які дозволять перемогти нашого внутрішнього ворога.

Першим кроком на цьому шляху буде впровадження протикорупційних систем менеджменту та заходів щодо запобігання та виявлення випадків хабарництва.

До проекту також долучились міжнародне бюро з сертифікації, яке спеціалізується на впровадженні антикорупційних систем менеджменту S.I.C. Global та благодійний фонд “Гард”, завдяки яким громадські та благодійні організації, що входять до Асоціації волонтерів України, зможуть максимально просто та прозоро запровадити внутрішні стандарти запобігання корупції.

Також, за словами керівника ГО, буде впроваджено ініціативи з розвитку громадянського суспільства та підтримки журналістських розслідувань і активістів.

Поділитись