В Україні заявили, що США шантажують Росію можливістю передати Києву систем ППО

В Україні заявили, що США шантажують Росію можливістю передати Києву систем ППО

США використовують тему можливої ​​передачі Україні систем протиповітряної і протиракетної оборони «Залізний купол» як інструмент політичного шантажу Росії, вважає директор українського Інституту аналізу та менеджменту політики Руслан Бортник.

Газета Politico стверджує, що ряд членів конгресу США включили в законопроект про оборону на 2022 рік поправку, яка передбачає продаж або передачу Україні нових систем протиповітряної і протиракетної оборони, включаючи батарею «Залізний купол», якою наразі користується американська армія.

Прес-секретар делегації Києва в контактній групі по Донбасу Олексій Арестович заявив, що «Залізний купол» допоможе захистити об’єкти критичної інфраструктури і підвищити боєздатність української армії.

«Перспектива отримання цієї системи, безумовно, є, але не найближчим часом. Ця тема використовується як інструмент тиску США на Росію. З одного боку, вона не вирішить проблем протиповітряної оборони України, але буде певним сигналом і знаком, що США зберігають свій вплив і підтримку Україні», – сказав Бортник.

За його словами, можливість передачі Києву систем «Залізний купол» також є елементом самопіару українського керівництва, яке таким чином показує, що про щось домовився з США.

Система ПРО «Залізний купол» створена ізраїльською компанією Rafael. На озброєнні ізраїльської армії ця система знаходиться з 2011 року.

Поділитись