Афганський поліцейський пояснив швидке захоплення талібами контролю над країною

Афганський поліцейський Халед Хассанзада заявив, що швидке захоплення контролю в країні радикальним рухом «Талібан» пов’язане зі «зрадою» центрального уряду, який не допоміг захисникам на місцях.


Хассанзада розповів, що зусилля щодо захисту його рідного району Інджія в провінції Герат не зустріли адекватної підтримки з боку центрального уряду в Кабулі.

«Район Інджія знаходиться недалеко від міста. Вони (таліби — ред.) взяли під свій контроль всі райони, і останнім з них став Інджія. Ми були готові захищатися, однак не було підтримки з боку центрального уряду», — повідомив поліцейський в телефонному інтерв’ю.

За словами Хассанзади, він спробував зв’язатися з центральним урядом у Кабулі, щоб запросити допомоги для захисту району, але не отримав відповіді.

«Нам дійсно потрібна була зброя і солдати, але центральний уряд не надав їх. Ми звернулися за допомогою, але вони (центральний уряд — ред.) не відповіли. У них був час (допомогти нам підготувати оборону — ред.), але вони не хотіли захищати. Я вважаю, що це зрада з боку центрального уряду», — заявив він.

Поліцейський вважає зрадою з боку президента країни Ашрафа Гані то, що він вирішив покинути країну в цей період.

«Я здивований тим, що сталося з нашою країною. Талібан взяв під свій контроль Кабул, столицю Афганістану, без будь-якого захисту. Наш президент втік і покинув Афганістан. Я думаю, він зрадив країну. Я шокований», — зазначив Хассанзада.

Хассанзада вирішив захистити свій будинок разом з поліцейськими та іншими місцевими силами, але при такій чисельній перевазі супротивника у них не було шансів.

«Нас було всього 70 солдатів, в якості зброї у нас були автомати Калашникова. У «Талібану» були (штурмові гвинтівки — ред.) M4 і M16, і навіть снайпери в окулярах нічного бачення», — розповів офіцер. За його словами, бій силовиків з талібами в районі Інджія тривав близько двох годин.

Ситуація в Афганістані особливо загострилася в останні тижні, з настанням радикального руху «Талібан»на великі міста. У неділю ЗМІ і джерела повідомили, що заколотники контролюють всі прикордонні переходи. Пізніше в той же день бойовики заявили, що увійшли до Кабула і взяли під контроль президентський палац. Президент Афганістану Ашраф Гані заявив, що покинув країну, «щоб запобігти бійні». У ніч на понеділок офіційний представник політичного офісу «Талібану» Мухаммед Наїм оголосив, що війна в Афганістані закінчена.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , , ,