В Україні вирішили збудувати космодром на березі Чорного моря

У ході конференції Всеукраїнського об’єднання інноваційно-космічних кластерів було обговорено питання будівництва українського космодрому, повідомило агентство Укрінформ.

Голова Одеської обласної адміністрації Сергій Гриневецький та керівник Національного центру управління та випробувань космічних засобів Володимир Присяжний вважають, що найзручнішим майданчиком для космодрому може стати територія на межі Одеської та Миколаївської областей.

Проте українські вчені відзначають низку проблем, з якими можуть зіткнутися будівельники — висока заселеність території країни, яка не дозволяє спорудити космодром з міркувань безпеки, та проблема узгодження проекту з Туреччиною через ризик падіння другого ступеня ракети-носія на її територію.

Поки що космодром на Україні не будують, бо наша територія густо заселена. А при спорудженні такого об’єкта мають дотримуватися певних вимог, зокрема, потрібна безлюдна територія, — сказав Гриневецький.

У зв’язку з цим українські експерти та вчені пропонують розвивати новітні технології, такі як ракети-носії з поворотними сходами, що може зняти питання про створення зони відчуження.

Раніше повідомлялося, що Канада та Україна розпочали спільне будівництво космодрому для запуску ракети-носія «Циклон-4М». Церемонія підписання сторонами заяви про партнерство та закладання першого каменю пускового майданчика відбулися у місті Галіфакс (провінція Нова Шотландія).

«Циклон-4» — нереалізований проект українського космічного ракетного комплексу. Він передбачає виробництво носія та будівництво наземного комплексу для підготовки та запуску ракет.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,