Пентагон випробуватиме в космосі експериментальний корабель з ядерним реактором

Управління перспективних досліджень Пентагону (DARPA) застосує компактну ядерну установку в конструкції військових супутників.

Агентство надішле на орбіту експериментальний корабель для випробування технології.

Військові вважають, що використання інноваційних компактних ядерних двигунів дозволить зробити їх супутниками більш маневровими. Це потрібно для того, щоб сателіт зумів вчасно зреагувати на загрозу та успішно ухилитися від неї.

Директор Бюро тактичних технологій DARPA Майкл Ліхі вважає, що компактна ядерна силова установка забезпечить американським супутникам перевагу над супротивником. Висока маневровість допоможе підвищити стійкість перед атаками.

У той же час Ліхі вважає, що на заваді застосуванню таких двигунів може стати надмірний скептицизм і страх перед ядерною енергією. Однак цю проблему, на думку директора бюро, доведеться вирішувати шляхом підвищення рівня освіченості та поінформованості суспільства.

Ліхі виступив 14 січня на віртуальній конференції, проведеній Асоціацією ВВС на тему використання ядерної енергії в американських військових супутниках. Він закликав Міністерство оборони збільшити фінансування цієї технології.

Директор бюро вкотре наголосив на недостатній маневровості американських супутників на хімічних двигунах, у той час, коли китайські космічні збройні сили «будуть оснащені апаратами з ядерними та електричними силовими установками, здатними швидко змінювати орбіти для виконання оборонних та атакуючих дій».

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,