Влада і волонтери в деяких провінціях Індонезії в рамках заходів по боротьбі з розповсюдженням коронавірусу застосовують “інноваційні” методи покарання порушників маскового режиму, поміщаючи їх в катафалки і бутафорські труни.
Про це повідомила газета Jakarta Post.
У місті Проболінго в провінції Східна Ява порушників пропонують посидіти в автомобілі-катафалку, в якому разом з ними знаходиться порожня труна для перевезення тіл загиблих від COVID-19, і представник органів поліції або епідеміологічного контролю. Представник влади читає порушнику лекцію про масштаби пандемії і правила епідеміологічної безпеки, а також пропонує порушнику оцінити власні протиправні дії.
Такому покаранню, зокрема, зазнали близько 50 торговців на ринку Maron Market, яких раптова перевірка застала без масок. Маски видавалися їм представниками влади безкоштовно перед посадкою в катафалк, йдеться в повідомленні.
Крім сидіння в катафалку деякі торговці були також покарані позбавленням права торгівлі на тиждень, позбавленням ідентифікаційної картки громадянина Індонезії на три місяці і роботами з прибирання ринку і очищення каналізаційних траншей, повідомляє газета.
Співробітники агентства з підтримки громадського порядку східних районів індонезійської столиці Джакарти до недавнього часу поміщали порушників маскового режиму на кілька хвилин у відкриті бутафорські труни, встановлені на вулицях на загальний огляд, пише газета.
Поки порушник лежав у труні, глядачі могли його безперешкодно фотографувати на свої смартфони. Порушнику при цьому дозволялося закрити обличчя від об’єктивів.
Покарання лежанням в труні припинив глава агентства Будхі Новіан, який відчитав своїх підлеглих за не зовсім законну ініціативу.
“Порушення масочного режиму караються згідно губернаторського указу – штрафом або громадськими роботами. Ніякі інші покарання за такі порушення указом не передбачені”, – заявив він газеті.
Індонезія залишається однією з країн з найбільшою кількістю випадків COVID-19 в Південно-Східній Азії. За час пандемії в Індонезії захворіли коронавірусом 197 тисяч осіб. Померло 8 130 осіб, видужали 141 тисяча чоловік.