Суд Фіджі віддав «яхту Керімова» США

Верховний суд Фіджі дозволив представникам влади США транспортувати яхту Amadea, яка нібито належить російському сенатору Сулейману Керимову, за межі територіальних вод республіки.

Про це у вівторок повідомляє місцевий телеканал FBC із посиланням на рішення суду. За даними FBC, Верховний суд ухвалив, що яхта має залишити територіальні води Фіджі, оскільки це відповідає «суспільним інтересам».

«Яхта, яка не має жодного відношення до Фіджі, повинна залишити води республіки, щоб ми могли уникнути витрат [на її утримання в порту]», — зазначив суддя Кемаль Кумар, зазначивши, що стоянка Amadea і так дорого обійшлася уряду країни, а влада США «зобов’язалася компенсувати понесені Фіджі витрати».

Також суддя підкреслив, що яхта прибула на Фіджі без дозволу і, швидше за все, «щоб уникнути судового переслідування з боку Сполучених Штатів Америки», а тому представники правоохоронних органів США «можуть забрати Amadea та вивезти її з Фіджі».

Влада Республіки Фіджі затримала яхту 14 квітня після того, як вона увійшла до виняткової економічної зони держави без належного дозволу. Місцеві співробітники поліції почали з’ясовувати ім’я власника судна та порт приписки, заявивши, що, за попередніми даними, яхта належить росіянину Сулейману Керимову, проти якого низка країн запровадила санкції. Мін’юст США направив поліції Фіджі ордер на вилучення, в рамках виконання якого яхту було заарештовано, проте пізніше арешт було оскаржено компанією Millemarin Investment, яка заявила, що яхта належить їй.

З 6 травня в республіці пройшли 10 засідань у судах різних інстанцій, під час яких влада намагалася визначити подальшу долю судна. 18 травня Апеляційний суд Фіджі призупинив процедуру конфіскації яхти владою США і дозволив їй залишити порт, проте через 10 днів Amadea знову була затримана у водах Фіджі для подальших розглядів. Пізніше це рішення було заперечено генеральною прокуратурою країни, а справу передали до Верховного суду Фіджі, який поставив у ньому крапку, дозволивши представникам Мін’юсту США забрати яхту.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,