Стало відомо чому гавайський острів Нііхау закрито вже понад 100 років

Нііхау – найменший острів Гавайського архіпелагу. Його площа становить лише 180 квадратних кілометрів.

І це місце вважається одним із найізольованіших на планеті. Вже більше 100 років на нього практично неможливо потрапити.

Розташовані неподалік частини архіпелагу відкриті для відвідування і популярні у заможних туристів, але цей острів викупила для себе ще в 1864 багата спадкоємиця промислової імперії Елізабет Сінклер у короля Камехамеха V за 10 тисяч доларів.

Завдяки сім’ї Елізабет на Ніїхау з’явилися перші ферми. На той момент на острові жили 350 аборигенів та цілих 20 тисяч овець, що серйозно вплинуло на фауну та флору всього острова.

Після смерті Елізабет вся відповідальність за сім’ю впала на її онука. І в 1915 він вирішив повністю закрити острів для сторонніх. Справа в тому, що він хотів зберегти хоча б залишки справжнього побуту місцевих аборигенів. Відвідати острів можна було тільки на спеціальне запрошення, отримати яке було не так просто.

З того часу практично нічого не змінилося. Зараз островом володіють прямі спадкоємці першої покупки Нііхау Брюс та Кіт Сінклери. Місце досі залишається закритим. Слід зазначити, що місцеві жителі не обмежені в переміщенні.

Поделитесь в соц сетях!

Теги: , ,