Коралові рифи можуть зникнути через 50 років

Коралові рифи можуть зникнути через 50 років

Дослідження показують, що рифи від Сейшельських островів до Південної Африки можуть зникнути через глобальне потепління та перевилов риби.

Згідно з новою оцінкою, всі коралові рифи в західній частині Індійського океану схильні до високого ризику обвалу в найближчі 50 років через глобальне потепління і надмірний вилов риби.

Від Сейшельських островів до регіону Делагоа біля узбережжя Мозамбіку та Південної Африки рифові системи знаходяться під загрозою функціонального зникнення до 2070-х років з величезною втратою біорізноманіття та загрозою засобам існування та джерелам їжі для сотень тисяч людей.

У дослідженні, опублікованому сьогодні в журналі Nature Sustainability, було вивчено коралові рифи в 10 країнах у західній частині Індійського океану. Він проаналізував стан здоров’я 11 субрегіонів з використанням Червоного списку екосистем Міжнародного союзу охорони природи (МСОП), аналогічно методу, який використовується для вивчення ризику зникнення рослин або тварин.

Оцінка показала, що рифи в острівних державах, зокрема, знаходяться під серйозною загрозою через підвищення температури води, викликаного глобальним нагріванням, що робить явища знебарвлення – коли корали витісняють водорості, що живуть у їх тканинах, змушуючи їх повністю побіліти – більш поширеним явищем. Рифи на сході та півдні Мадагаскару, Коморських та Маскаренських островах були класифіковані як такі, що знаходяться під загрозою зникнення.

Рифи на північних Сейшельських островах і вздовж усього східноафриканського узбережжя були класифіковані як вразливі для обвалу через надмірний вилов риби, особливо вищих хижаків, що змінює їх екологію і сприяє накопиченню різних водоростей, які можуть задушити корали.

Девід Обура, голова групи з коралів МСОП, який керував дослідженням, сказав, що, хоча глобальне скорочення коралових рифів було встановлено протягом деякого часу, регіональні оцінки конкретних регіонів дали велику ясність щодо причин та ступеня збитків. .

«Найбільша загроза пов’язана із зміною клімату через 50 років. Але хоча ми оцінюємо майбутнє на 50 років, то чи зможемо ми досягти майбутнього 1,5C [підвищення] чи ні, залежить від того, що ми робитимемо у наступні 10 років. Тож це справді 10-річний обрій, про який ми повинні турбуватися», – сказав він.

«Обвалення рифа означає, що він функціонально вимирає як рифова система. Ви все ще можете знайти деякі види, але вони більше не зможуть побудувати риф. Усі послуги, які ми отримуємо – захист узбережжя від підвищення рівня моря, туризм, рибальство, особливо для сімей та спільнот із низькими доходами, – знаходяться під загрозою. Сектор туризму величезний у Східній Африці та залежить від вересових рифів».

З 1950-х років площа коралових рифів у світі скоротилася вдвічі через глобальне потепління, перелов риби, забруднення та руйнування довкілля. Очікується, що скорочення екосистем, які є життєво важливими розсадниками для молоді риби у всьому світі, продовжиться, оскільки клімат продовжує нагріватись.

Мішал Гудка, старший науковий співробітник Cordio East Africa та співавтор дослідження, сказав, що їхня оцінка виявила надмірний вилов головних хижаків на всіх рифах, з яких були отримані дані.

«Ці результати наголошують на необхідності покращення місцевого управління рибальством для забезпечення здоров’я рифових систем та збереження стійких рибних запасів, які забезпечують робочі місця для чверті мільйона людей у ​​регіоні», – сказав Гудка.

Обура сказав, що поряд зі скороченням викидів парникових газів більш ефективне дотримання правил рибальства і активніша участь місцевих спільнот в управлінні рифами може допомогти їм вижити.

«Ця оцінка підтверджує невідкладність взаємопов’язаних криз клімату та біорізноманіття, з якими зіткнулися Cop26 минулого місяця у Глазго та Cop15 [саміт з біорозмаїття] через кілька місяців у Куньміні. Ми повинні вжити рішучих дій для усунення як глобальних загроз коралам, пов’язаних зі зміною клімату, так і місцевих, таких як надмірний вилов риби», – сказав він.

Поділитись