Глобальне потепління: рівень ультрафіолетового випромінювання побив рекорд у Болівії

Глобальне потепління: рівень ультрафіолетового випромінювання побив рекорд у Болівії

У столиці Болівії спостерігається екстремальна спека, рівень ультрафіолетового випромінювання сягнув 21 бала за шкалою, максимальне значення в якій становить 20 балів.

Про це повідомляє CNN.

Потужні хвилі спека накривають місто Ла-Пас останніми тижнями. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, ультрафіолетовий індекс понад 11 вважається екстремальним. У цей час людям рекомендується уникати перебування на сонці.

Місто Ла-Пас розташоване на висоті 3600 м над рівнем моря. Середній рівень ультрафіолетового випромінювання тут становить 11-17 балів. Проте раніше було зафіксовано і рекордні значення, які сягали 40 балів.

Ситуація ускладнюється тим, що на небі майже немає хмар. Експерти вважають, що це пов’язано із глобальною зміною клімату.

“Наші дослідження підтвердили, що сезон дощів може принести таку ж кількість опадів, як зазвичай, але він став коротшим”, – повідомив співробітник лабораторії фізики атмосфери в Ла-Пасі Луїс Блакутт. Вчені очікують, що високий рівень ультрафіолетового випромінювання триватиме принаймні ще тиждень.

Поділитись