Плем’я з Нової Зеландії вимагає у Байдена повернути подарунок

Новозеландські екологи та представники корінних народів країни закликали президента США Джо Байдена повернути подаровану йому владою країни чашу, виготовлену з цінного дерева каурі, видобуток та обробка якого заборонені з 2018 року, передає Radio New Zealand.


Вони розкритикували дії прем’єра Нової Зеландії Джасінду Ардерн за те, що та зробила американському лідерові такий подарунок. Захисники довкілля та представники племені Те-тай-токерау назвали подію «жахливою помилкою» і вимагали її виправити.

«З усього, що могла б подарувати наша країна США, вироби з каурі — невідповідна річ. Такий вибір прем’єра, на тлі величезної роботи, яку ми виконали для захисту болотяних каурі, просто шокує», — наголосила керівник Товариства захисту навколишнього середовища Північного острова Фіона Феррелл.

Зоозахисники пояснили, що видобуток деревини каурі, окрім того, що шкодить водно-болотним регіонам країни, руйнує історичні та культурні об’єкти маорі.

Новозеландське каурі або південний агатіс — один з найдавніших видів хвойних дерев, що пережив динозаврів. Він зустрічався ще під час Юрського періоду (приблизно 150 мільйонів років тому).

Поділіться в соціальних мережах!

Теги: , ,