WSJ спрогнозувала майбутнє Байдена після його вісімдесятиріччя

WSJ спрогнозувала майбутнє Байдена після його вісімдесятиріччя

Джо Байден зобов’язаний переглянути своє рішення про участь у виборчій кампанії, оскільки неминучі вікові зміни накладуть свій відбиток на можливості виконувати обов’язки президента.

Про це заявив есеїст та оглядач The Wall Street Journal Ленс Морроу. На думку Морроу, американському лідеру необхідно бути готовим до наслідків “серйозної старості”, яка, як він зазначив, настає після 80 років.

“Пане президенте, якщо вам набридло, що люди говорять про те, скільки вам років, подумайте, яке мені. Вам всього 79. Мені — 82, я випереджаю вас на три роки. Ви все ще дитина, хоча вірно, що перетинаючи галявину Білого вдома, ви йдете як Залізний Дроворуб, який потребує мастила.Падіння з велосипеда – теж сумнівний образ. Я б хотів, щоб ви пам’ятали, що після 75 років найкращий образ – це загадкова гідність: літній державний діяч, “дідусь знає краще”, такий собі Конрад Аденауер. Подумайте про гравітацію. До речі, вам потрібен новий кравець. Костюми у вас надто тісні. Вам уже не 24″, – пише автор статті.

Морроу попередив американського лідера, що 80-річчя, яке настане невдовзі після листопадових проміжних виборів, навряд чи налаштує і демократів, і його на святковий лад. Також оглядач не залишив без уваги питання здоров’я першої особи США. Він передбачив, що ця сфера ризикує стати головною для Джо Байдена після ювілею.

“Медичні жахи підстерігають. Якщо ви дійшли до цього моменту, то знаєте про них. Вісімдесят років — це не жарти. Ваш календар буде перевантажений візитами до лікаря; перші півгодини вечері з друзями будуть присвячені медичним новинам. , про шкалу Глісона для раку простати”, – упевнений Морроу.

Крім цього, автор нагадав, як важка робота президента далася взнаки на попередниках Байдена.

“Теодор Рузвельт помер у 60 років, ґрунтовно виснажений. Його двоюрідний брат Франклін помер у 63 роки – виснажений, що втратив усі сили. Ліндон Джонсон, колишній протеже Рузвельта, помер, знесилений, у 64 роки. Я пам’ятаю, що коли Дуайт Ейзен 70 років залишав Білий дім у 1961 році, проїжджаючи засніженою Пенсильванія-авеню поряд зі своїм наступником, 43-річним Джоном Ф. Кеннеді, він здавався найстарішою людиною у світі. Але, звичайно, тієї зими ми всі були молоді”, — пише автор.

Він назвав великою помилкою американської культури зневажливе ставлення до старості, її викреслення із життя. За словами оглядач, покоління нинішнього президента Штатів намагалося стати “вічно молодим”, як співав Боб Ділан, якому зараз 81 рік.

“Це був зародок фатальної національної неотенізації – поняття збереження ювенільних чорт у дорослої тварини. Похилий вік став викликати роздратування – ставлення, яке через десятиліття здалося сміливим, коли з’ясувалося, що ніхто не може бути (або не повинен бути) вічно молодим. Насправді , життя має неминучим перебіг: від народження до дитинства, від юності до зрілого віку, від середнього віку до старості і, нарешті, до смерті, з правилами і ролями, що відповідають кожному етапу”, – вважає автор.

Резюмуючи, Морроу дійшов висновку, що ідея участі в ще одній президентській гонці є вкрай сумнівною для Джо Байдена.

“Безперечно, у вас, вісімдесятирічного чинного президента, хитрого лисиця, є свої причини наполягати на намірі балотуватися на переобрання. Але на вашому місці, mon vieux, я б не став”, – підсумував він.
Джо Байден — найстарший американський лідер в історії, і критики регулярно звинувачують його в розумовому занепаді, посилаючись на часті помилки та випадки, коли він втрачає хід думок.

Поділитись